ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 1:3
(20:25, 25:23. 18:25, 20:25)

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

Rodzaj zawodów.
rozgrywki ligowe

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data wydarzenia.
2020-11-02

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Był to mecz siódmej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Ligi – 85. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 68 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Siatkarki Budowlanych, uzyskały dwu-trzypunktową przewagę, którą utrzymały do końca partii. Ostatni punkt zdobyły, dzięki błędnej zagrywce Klaudii Alagierskiej.

2. set.
Tę partię lepiej zaczęły eŁKaeSianki (13:5, 17:10), ale wejście na zagrywkę Korneli Moskwy pozwoliło rywalkom wyjść na prowadzenie. Końcówka seta była bardzo zacięta (23:23), a ostatni punkt zdobyła asem serwisowym Klaudia Alagierska.

3. set. 
Początek seta był wyrównany do stanu 13:13. Wówczas dzięki zagrywkom Korneli Moskwy siatkarki Budowlanych wyszły na prowadzenie, które utrzymały do końca partii i wyszły na prowadzenie 2:1.

4. set.
Od początku na prowadzeniu były zawodniczki zespołu Budowlanych do stanu 20:15. Utrzymały przewagę do końca partii, a ostatni punkt blokiem zdobyła Kornelia Moskwa.

MVP spotkania została wybrana Veronica Jones – Perry. Najlepszą siatkarką ŁKS, została wybrana Katarzyna Zaroślińska – Król z dorobkiem 18 punktów.

Skład ŁKS:
– Klaudia Alagierska,
– Katarzyna Zaroślińska-Król,
– Aleksandra Wójcik,
– Katarina Lazović,
– Britt Bongaerts,
– Ana Kalandadze,
– Krystyna Strasz (Libero)
oraz Joanna Pacak i Oliwia Laszczyk.
Trener: Giuseppe Cuccarini.

Polsat Sport – skrót meczu

Polsat Sport – wywiad z Aleksandrą Wójcik


Źródło informacji.
tauronliga.pl, Wikipedia

Autor wpisu.
Pompon08

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this