ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:2

2021-09-02

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Warto zapamiętać:
– trener ŁKS do dyspozycji w tym meczu nie miał: Klaudii Alagierskiej, Martyny Grajber, Veronicy Jones-Perry i Roberty Ratzke,
– funkcję kapitana Łódzkich Wiewiór pełniła Paulina Maj-Erwardt.

Opis.
Był to pierwszy mecz siatkarek ŁKS w ramach Memoriału Jerzego Góreckiego.

1. set.
Lepiej spotkanie zaczęły eŁKaeSianki (8:3), ale gdy na zagrywkę weszła Julia Szczurowska, zespół Budowlanych wyrównał 14:14. Dzięki licznym błędom rywalek w końcówce seta ŁKS wyszedł na prowadzenie i wygrał pierwszego seta 25:17.

2. set.
Przeciwniczki miały dwu-trzypunktowe prowadzenie (15:13, 22:19), które utrzymały do końca i doprowadziły do remisu w meczu 1:1.

3. set.
Lepiej seta zaczęły rywalki (5:1, 5:10), ale dzięki dobrej pracy w bloku Julity Piaseckiej i Joanny Pacak, Wiewióry wyszły na prowadzenie 16:15. Końcówka trzeciej partii była bardzo wyrównana (25:25). Ostatnie dwa punkty zdobyły eŁKaeSianki i to one prowadziły w meczu 2:1.

4. set.
Lepiej zaczęły łodzianki (8:4), ale szybko straciły przewagę, gdy na zagrywkę weszła Justyna Kędziora (8:13).
Wiewióry walczyły do końca, ale nie zdołały odrobić starty i o wyniku meczu musiał zadecydować tie-break.

5. set.
Gra była bardzo wyrównana. Obie drużyny zdobywały punkt za punkt, ale to Wiewióry zmieniały stronę z przewagę jednego punktu. W końcówce ostatniej partii rywalki popełniały błędy i to eŁKaeSianki wygrały pierwsze w nowym sezonie siatkarskie derby Łodzi.