ŁKS  Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 0:3
(15:25, 20:25, 20:25)

Sezon 2023/2024 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2024-03-30

Był to trzeci i ostatni mecz ćwierćfinałowy rozgrywek Tauron Ligi – 88. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70. przeprowadzono w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać.
W drużynie z Budowlanych wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Weronika Sobiczewska.

Obie drużyny na początek bardzo dobrze zagrywały i rozpoczęły wyrównaną walkę. Na korzyść Budowlanych zaczęła przeważać skuteczność w kontrataku (18:14). Decyzje trenera gości obroniły się szybko, bo May, która wyszła w podstawowej szóstce dała się we znaki linii przyjęcia ŁKS. Od jej serii wszystko zaczęło się dla Budowlanych układać jak po sznurku. Seta kiwką na opadający blok zakończyła Jelena Blagojević (25:15).

Niesione energią pierwszego seta lepiej w drugą partię weszły Budowlane. Po dwóch blokach na Anastazji Hryszczuk (1:4) Alessandro Chiappini poprosił o pierwszą przerwę. Roberta Ratzke miała problemy we współpracy ze swoimi środkowymi. EŁKaeSianki zaczęły mozolne odrabianie strat. Głownie z pomocą dobrej obrony i Amandy Campos (9:9). Ich szczęście nie potrwało długo, bo skrzydłowym gospodyń coraz ciężej było się dobić do parkietu i zdobywać punkty. Bardzo skutecznie w ataku grała Jelena Blagojević i to ona zdobyła ostatni punkt w drugiej partii.

Trener Alessandro Chiappini postanowił rozpocząć trzecią partię parą przyjmujących – Amanda Campos, Julita Piasecka. Aleksandra Gryka pojawiła się zaś w miejscu Klaudii Alagierskiej. Kłopoty w przyjęciu Wiewiór trwały dalej, a Ana Bjelica poprawiała swoją skuteczność (7:10). Kolejne plasy tylko ułatwiały gościom tego spotkania pracę. Seria zagrywek Gryki dała ŁKS ciut oddechu. Potem jednak w polu zagrywki kolejno pojawiły się Różyńska i Bjelica i to one doprowadziły do końca meczu.

MVP spotkania została wybrana Ana Bjelica z dorobkiem 15 punktów.