ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 3:2

2021-11-21

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Warto zapamiętać.
Podczas pierwszej przerwy między setami, podziękowania za grę w ŁKS Łódź, otrzymała Izabela Kowalińska, a numer 14 z którym występowała, został zastrzeżony.

Opis.
Był to mecz dziewiątej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 69 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Spotkanie lepiej zaczęły siatkarki ŁKS, wychodząc na prowadzenie 8:3, potem 15:11, ale dzięki skutecznej grze w ataku, siatkarki Budowlanych Any Cleger, przewaga ŁKS zmniejszyła się do jednego punktu 17:16.
Punktowe bloki Klaudii Alagierskiej sprawiły, że ŁKS ponownie uzyskał przewagę 20:16, którą utrzymał do końca partii, wygrywając seta 25:20.

2. set.
Tę partię, również rozpoczęły lepiej Wiewióry, wychodząc na prowadzenie 6:3.
Do stanu 25:25 obie drużyny zdobywały punkty seriami.
Dwa błędne ataki Weroniki Sobiczewskiej, spowodowały, że przeciwniczki wygrały seta wynikiem 27:25 i doprowadziły do remisu w meczu 1:1.

3. set.
W trzeciej odsłonie zawodniczki Grot Budowlani prowadziły 8:5, 14:11.
Wejście na zagrywkę Moniki Fedusio pozwoliło wywalczyć przeciwniczkom przewagę, którą utrzymały do końca seta wychodząc w meczu na prowadzanie 2:1.

4. set.

Set rozpoczął się od zagrywek Roberty Ratzke, a zawodniczki Budowlanych miały problem z ich przyjęciem, dzięki czemu ŁKS prowadził 7:0.
Skuteczne ataki Weroniki Sobiczewskiej i Kamili Witkowskiej powiększały przewagę 14:7 i 21:9.
Wysokie prowadzenie Wiewióry utrzymały do końca seta, a ostatni punkt zdobyła asem serwisowym Martyna Grajber.

5. set.

Tie-break, był zacięty od pierwszych piłek, z minimalną przewagą ŁKS 4:3, które przy zmianie stron prowadziły już trzema punktami 8:5.
Skuteczna ataki Zuzanny Góreckiej doprowadziły do remisu 13:13.
Ostatnie dwa punkty, zdobyła Martyna Grajber skutecznymi atakami, dzięki temu mogliśmy cieszyć z wygranych derbów 3:2.

MVP spotkania, została wybrana Weronika Sobiczewska, która zdobyła 18 punktów.