ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Akademia Tarnów 3:1
(25:15, 25:27, 25:20, 25:20)

Sezon 2023/2024 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-11-05

Był to piąty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2023/2024 rozgrywek Tauron Liga – 88. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać:
– w meczu udziału nie wzięły kontuzjowane: Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– po meczu drużyna ŁKS otrzymała od kibiców nowe śpiewniki.

Mocne uderzenie Aleksandry Dudek otworzyło to spotkanie. Jednak dość szybko na boisku rozpoczęła się wyrównana walka. Duży udział miał w tym tarnowski blok. Po autowym ataku Szumery było już (12:8). Świetnie w obronie spisywała się Paulina Maj-Erwardt. Siatkarki ŁKS bardzo dobrze egzekwowały swoje okazje w kontrataku dzięki czemu pierwszą partię pewnie wygrały 25:15.

Ponownie na początku seta dobrze prezentował się Tarnowski blok. Dopiero uderzenie Julity Piaseckiej w kontrataku doprowadziło do remisu (6:6). Skrzydłowe zespołu z Tarnowa bardzo dobrze odnajdowały się w ataku. Z drugiej strony siatki dalej zupełnie nie mogła się przebić Anastasiia Hryszczuk i blok na Ukraince dający rywalkom prowadzenie (11:10) sprawił, że Alessandro Chiappini zmuszony był poprosić o przerwę. Zacięta walka toczyła się przez środkową fazę seta. Walka Tarnowianek w obronie opłaciła się i seta asem serwisowym zakończyła Dima Usheva (27:25).

Trzecie partia rozpoczęła się bardzo wyrównanie, do stanu 9:10 trwała walka punkt za punkt. Wtedy Trener ŁKS zdecydował się wprowadzić na boisko Valentinę Diouf. Włoszka rozpoczęła swoją obecność na boisku od skutecznego bloku (10:10). Kartą przechylającą szalę wygranej na stronę ŁKS były zagrywki Amandy, oraz błędy własne popełniane przez zespół z Tarnowa (25:20).

Na boisku pozostała Valentina Diouf. Tarnowianki dalej naciskały i po bloku na Amandzie prowadziły (4:2). Akcje na boisku robiły się coraz dłuższe. Łodzianki znalazły skuteczną receptę na ataki Zakościelnej (15:12). Pomimo wysiłków przeciwniczek to Łódzki zespół był o te kilka oczek lepszy. Kamila Witkowska zablokowała Mościcką (22:18). Chwilę później Valentina Diouf obiła blok rywala (25:20).

MVP spotkania została wybrana Roberta Ratzke z dorobkiem 2 punktów.

– Aleksandra Gryka,
– Sonia Stefanik,
– Anastasiia Hryshchuk,
– Aleksandra Dudek,
– Julita Piasecka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Valentina Diouf, Amanda Campos, Kamila Witkowska, Nikola Krawczyk, Paulina Zaborowska i Natalia Dróżdż.

Trener: Alessandro Chiappini,
Trener II: Adrian Chyliński,
Trener II: Maciej Juszt,
Fizjoterapeuta : Marcin Kłębowski,
Trener Przygotowania Motorycznego: Michele Patoia.

ŁKS Commercecon Łódź – Roberta Ratzke i Valentina Diouf po meczu z Akademią Tarnów