ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 1:3
(25:23, 22:25, 15:25, 19:25)

Sezon 2023/2024 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2024-01-26

Był to siedemnasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2023/2024 rozgrywek Tauron Liga – 88. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 18. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać:
– w meczu udziału nie wzięła kontuzjowana Zuzanna Górecka,
– w Drużynie z Polic wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Martyna Grajber, która otrzymała podziękowania od Klubu i Kibiców.

Dobrze w spotkanie weszła ekipa z Łodzi (2:0). Po ataku Martyny Łukasik i asie serwisowym to Chemik miał dwa oczka z przodu (5:3). Nie cieszył się nimi długo, gdyż Łodzianki popracowały nad skutecznością w ataku. Do tego uruchomiły blok, czym przywróciły sobie lepszą sytuację (9:7). Z czasem stała się jeszcze bezpieczniejsza, gdy w ataku pomyliła się Inneh-Varga. Przeciwniczki jednak nie zamierzały się poddawać i po efektownym ataku Inneh-Vargi było 20:22. Mimo tego Policzanki nie przejęły prowadzenia, a partia zakończyła się szczęśliwie dla ŁKS po dotknięciu siatki przez drużynę przeciwną (23:25).

W kolejną odsłonę lepiej wszedł Chemik, w którym asem popisała się Inneh-Varga, a udany atak zanotowała Łukasik (4:2). Zaraz powiększył przewagę o kolejne oczko, gdy wykazał się czujnością w bloku. W dodatku bezpośrednio z zagrywki zapunktowała Monika Fedusio i Policzanki miały już obiecującą “zaliczkę” w okolicach połowy seta (13:7). Dopiero praca w ataku pozwoliła Łodziankom zmniejszyć dystans. Z dobrej strony zaprezentowała się jednak Fedusio i znów Chemik Police był w bezpiecznej sytuacji (18:13). Okazało się, że to nie koniec emocji, gdyż w końcówce Wiewióry walczyły o każdą piłkę i po bloku Valentiny Diouf traciły już zaledwie dwa oczka (19:21). Tym razem to pogoń EŁKaeSianek okazała się nieudana i Policzanki triumfowały po dotknięciu siatki przez łodzianki (22:25).

Znów to Chemik zaczął lepiej, w czym swój udział miała udana seria zagrywek Agnieszki Korneluk (5:1). To napędziło grę przeciwniczek, co potwierdziła jedynie świetna dyspozycja Łukasik. Do niej dołączyła Iga Wasilewska, której także udało się zapunktować z pola serwisowego (12:6). Nie był to koniec świetnej dyspozycji przyjezdnych w tym elemencie, gdyż w połowie po raz kolejny asa zanotowała Korneluk. Tym samym zapoczątkowała serię, która prowadziła zespół z Polic do kolejnego zwycięstwa (19:9). Wysokie prowadzenie rywalki utrzymały do końca partii i wyszły na prowadzenie w meczu 2:1.

Problemy ŁKS w przyjęciu trwały dalej, co przyniosło im straty na starcie w postaci dwóch oczek (1:3). Popracowała w bloku jednak Aleksandra Gryka i już był remis. Mimo tego nie uniknęła błędu chwilę później, a po drugiej stronie mylić nie zamierzała się Łukasik (6:3). Gospodynie próbowały się zbliżyć w połowie, ale zaraz asem popisała się Łukasik, dzięki której Chemik miał cztery punkty z przodu. Nie był to jednak koniec emocji, gdyż po nieudanym ataku Inneh-Vargi dystans znacząco się zmniejszył (17:16). Nie na długo, gdyż zaraz przypomniała o sobie rywalkom Łukasik. Punktowy blok sprawił więc, że Chemik Police był już na dobrej drodze, aby zwyciężyć w całym meczu (21:16). Udała mu się ta sztuka, a „kropkę nad i” postawił atak Łukasik po bloku (25:19).

MVP spotkania została wybrana Iga Wasilewska z dorobkiem 17 punktów.