ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 2:3
(15:25, 23:25, 25:21, 25:21, 16:18)

Sezon 2019/2020 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-12-11

Był to mecz dziewiątej kolejki sezonu 2019/2020 rozgrywek Tauron Liga – 84 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 67 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 15 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

W pierwszym secie, na boisku dominowały policzanki 18:12, 24:15, a ostatni punkt skutecznym atakiem zdobyła Iryna Trushkina.

W drugim secie, obie drużyny seriami zdobywały punkty do stanu 23:23, w ostatniej akcji Katarina Lazović została zablokowana i w meczu było już 0:2.

Przez cały trzeci set, łodzianki miały dwu-trzypunktową przewagę, którą utrzymały do końca, co doprowadziło do wyniku w meczu 1:2.

W czwartym secie, ŁKS wypracował sobie przewagę 18:13.
Policzanki walczyły do końca, ale nie były w stanie odrobić strat, co spowodowało, że w meczu był remis 2:2.

5. set.
W tie-break’u, obie drużyny walczyły punkt za punkt, do stanu 16:16 i w końcówce piątego seta, ŁKS pomylił się na zagrywce, a Iga Wasilewska zablokowała Izabelę Kowalińską, co doprowadziło do zwycięstwa Chemika Police w całym meczu.

MVP spotkania, została wybrana Natalia Mędrzyk z dorobkiem 18 punktów.

Najlepszą siatkarką ŁKS, została wybrana Aleksandra Wójcik, która zdobyła 23 punkty.