ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 2:3

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-03-25

Warto zapamiętać.
Był to pierwszy przegrany mecz w lidze w sezonie 2022/2023.

Był to mecz dwudziestej pierwszej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Policzanki rozpoczęły mecz bardzo dobrze i dzięki dobrej zagrywce Martyny Łukasik prowadziły 4:0. Początkową serię przerwało dopiero obicie bloku przez Zuzannę Górecką. Łodzianki powoli odrabiały straty, skutecznie pracując systemem blok-obrona. Kontratak wykorzystała Valentina Diouf i prowadzenie Chemika zmalało (12:10). O czas poprosił Trener Radosław Wodziński. Po stronie przeciwnika bardzo dobrze w ataku i w bloku radziła sobie Jovana Brakocević-Canzian i to One znowu wyszły na wysokie prowadzenie (19:15). Seria zagrywek Fabioli i Łukasik pomogła powiększyć przewagę, a skuteczny atak po skosie Jovany Brakocević- Canzian przypieczętował wynik seta 25:17.

Drugiego seta otworzył efektowny blok Martyny Łukasik na Valentinie Diouf. Chwilę później od bloku odbiła się też Zuzanna Górecka. Tym razem jednak Chemik nie zbudował większej przewagi i to ŁKS prowadził na początku seta po tym, jak Valentina Diouf zablokowała Brakocević-Canzian. Ponownie Wiewióry miały problem, żeby poradzić sobie z zagrywkami Fabioli. Chwilę później w polu zagrywki bardzo dobrze spisywała się Valentina Diouf i od bloku odbiła się Brakocević-Canzian (15:15). Jednak liczne błędy po stronie EŁKaeSianek w końcowej części tej partii spowodowały, że to Policzanki wyszły na wysokie prowadzenie. Ostatni punkt atakiem znowu zdobyła Jovana Brakocević–Canzian i ŁKS przegrywał już 0:2.

Początek trzeciej partii był wyrównany, jednak gdy od bloku odbiła się Julita Piasecka, Policzanki wyszły na prowadzenie 5:4. Bardzo dobrze w bloku i ataku radziła sobie Kamila Witkowska, a autowy atak Wasilewskiej doprowadził do wyrównania (po 13 punktów). Skuteczna gra blokiem przeciwniczek pozwoliła im znowu wyjść na prowadzenie 19:16. Jednak gdy na zagrywkę weszła Roberta Ratzke, ŁKS odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 21:20. Po zaciętej końcówce na przewagi, autowy atak Cipriano zakończył trzeciego seta na korzyść ŁKS 26:24

Tę partię lepiej rozpoczęły przyjezdne, ale błędy po ich stronie spowodowały, że to Łodzianki wyszły szybko na dwupunktowe prowadzenie (7:5). Okazje na siatce wykorzystywała Kamila Witkowska (13:10) i Łódzkie Wiewióry utrzymywały przewagę. Trener Wodziński próbował zmienić sytuację, posyłając na boisko duet Kowalewska i Czyrniańska w roli atakującej. Drogi przez Łódzki blok nie mogła znaleźć również Łukasik (20:16). Piłkę setową dał skuteczny atak Valentiny Diouf, a Lana Scuka atakiem po prostej doprowadziła do tie-breaka (25:20).

5. set.
Decydującą partię meczu rozpoczęły mocne zagrywki Martyny Łukasik i skuteczne ataki Jovany Brakocevic-Canzian. Kolejny raz piłkę w aut wyrzuciła Valentina Diouf i to Chemik prowadził (8:4). Blok z Polic kolejny raz zastopował Łódzką atakującą i na tablicy wyników widniał wynik (8:13). Gdy na zagrywkę weszła Roberta Ratzke, Łódzkie Wiewióry zaczęły odrabiać straty. To było jednak za późno i zwycięstwo przypieczętowała atakiem Jovana Brakocevic-Canzian (15:13).

MVP spotkania, została wybrana Jovana Brakocevic-Canzian, która zdobyła 29 punktów, a najlepszą zawodniczką ŁKS Lana Scuka z dorobkiem 19 punktów.