ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 3:1
(20:25, 25:20, 27:25, 25:22)

Sezon 2021/2022 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2022-01-16

Był to mecz piętnastej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 69. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Spotkanie, od wysokiego prowadzenia 7:2 rozpoczęły policzanki. Michal Masek próbował zmienić przebieg seta dwoma przerwami. Nie przyniosły one rezultatów, ponieważ siatkarki z Polic prowadziły 12:5, 17:11. Skuteczna gra w bloku Wiewiór, pozwoliła w końcówce pierwszej partii zmniejszyć przewagę do 19:22. Jednak Chemik utrzymał prowadzenie do końca i wyszedł na prowadzenie w meczu.

W drugiej partii, początek należał do gospodyń, które wyszły na prowadzenie 4:0. Policzanki odrobiły straty 6:6, jednak w kolejnych akcjach lepsze były gospodynie. Skuteczna gra w ataku Wiewiór, pozwoliła wyjść im na przewagę 11:6. Do końca seta, ŁKS utrzymywał przewagę, a ostatni punkt w secie Wiewióry zdobyły, dzięki błędnej zagrywce Marty Pol.

Początek trzeciej odsłony był wyrównany 5:5. Dobra gra w bloku siatkarek gości, pozwoliła im osiągnąć przewagę 16:13. Ełkaesianki, które miały problemy ze skończeniem akcji, zaczęły powoli odrabiać straty. Przy zagrywce Joanny Pacak, doprowadziły do remisu 20:20 i w końcówce oba zespoły walczyły punkt za punkt 25:25. Ostatnie dwa punkty Wiewióry zdobyły, dzięki błędnej zagrywce i błędnym atakom ze strony gości.

4.set.
Kolejną partię, policzanki rozpoczęły od wysokiego prowadzenia 8:3. Punktowały Kamila Witkowska oraz Veronica Jones-Perry i w połowie seta był remis 15:15. Do stanu 19:19 trwała zacięta walka punkt za punkt. Atak Kamili Witkowskiej i as serwisowy Joanny Pacak, dał ŁKS dwupunktową przewagę 21:19.
Policzanki goniły wynik 23:22, ale nie udało im się odwrócić losów seta. Atak Julity Piaseckiej zakończył seta wynikiem 25:23.

MVP spotkania, została wybrana Kamila Witkowska, która zdobyła 12 punktów.