ŁKS Commercecon Łódź – Igor Gorgonzola Novara 2:3

Sezon 2019/2020 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

2019-12-17

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
20. sezon Ligi Mistrzyń, rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Warto zapamiętać.
Było to trzecie spotkanie ŁKS w Lidze Mistrzyń w grupie C.

1. set.
Pierwszego seta dobrze rozpoczęły Łodzianki, a w ataku dobrze spisywała się Aleksandra Wójcik. Po dwóch akcjach zakończonych przez przyjmującą ŁKS prowadził 6:3. Niedługo jednak gospodynie cieszyły się z prowadzenia, bowiem rywalki szybko doprowadziły do remisu po 7. Łódzkie Wiewióry walczyły jednak o każdą piłkę. Dzięki dwóch skutecznych zbiciach po skosie Katariny Lazović znów wyszły na prowadzenie 12:10. Autowy atak Moniki Bociek dał kolejny remis 15:15. W kolejnej akcji skutecznie zaatakowała ze środka Joanna Pacak. Przy stanie 20:18 dla gości o czas poprosił Marek Solarewicz. Pierwszą akcję po tej przerwie skończyła Bociek, a drugą Lazović. Znów mieliśmy remis (20:20). Łodzianki świetnie zaprezentowały się w końcówce 1. seta. Ostatni punkt zdobyła z zagrywki Klaudia Alagierska i ŁKS cieszył się z wygranej 25:22.

2. set.
Od początku drugiej partii gra wyglądała zupełnie inaczej. EŁKaeSianki robiły błędy, a po bloku na Klaudii Alagierskiej przegrywały już 1:8. O czas szkoleniowiec gospodyń poprosił przy stanie 2:10 po bloku duetu Chirichela/Brakocević na Darii Szczyrbie. Izabela Kowalińska zmieniła Monikę Bociek przy stanie 4:12 dla ekipy z Włoch. Przewaga Igora Gorgonzola Novara była już bardzo wysoka. Mimo to zawodniczki włoskiej drużyny nie zwalniały ręki. Świetnie zagrywała Hancock. Ostatecznie zespół przyjezdny zwyciężył wysoko 25:15.

3. set.
Trzecia odsłona meczu rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt, jednak dość szybko rywalki wyszły na prowadzenie 8:6. Po autowym ataku Katariny Lazović trener Solarewicz poprosił o czas. Ekipa z Novary kontynuowała jednak swoją skuteczną grę. Atak Jovany Brakocević dał Włoszkom prowadzenie 12:6. Po kolejnym punkcie dla gości o kolejny czas poprosił szkoleniowiec Łodzianek. As serwisowy Serbki zwiększył przewagę przyjezdnych do stanu 20:8. W tym secie ŁKS miał już niewiele do powiedzenia. Włoszki wygrały 25:9.

4. set.
As serwisowy Oli Wójcik dał Łodziankom prowadzenie 5:3. Skuteczny atak Klaudii Alagierskiej ze środka zwiększył prowadzenie gospodyń do stanu 8:4. Autowy atak Chirichelli dał EŁKaeSiankom przewagę 10:5. O kolejną przerwę Massimo Barbolini poprosił przy stanie 14:8 dla ŁKS. To był zdecydowanie najlepszy okres gry Łódzkiego Klubu Sportowego. Wiewióry zdobywały punkt za punktem, chociaż w końcówce przytrafiła im się chwila przestoju. Przy stanie 23:17 o czas poprosił jeszcze trener Marek Solarewicz. Ostatni punkt seta zdobyła Ola Wójcik i ŁKS zwyciężył 25:19.

5. set.
Początek tie-breaka ułożył się po myśli Igora Gorgonzola Novara. Agresywna zagrywka Hancock dała Włoszkom prowadzenie 4:0. Przyjezdne jednak popełniały błędy. Autowy atak Chirichelli dał remis 4:4. Mimo to zespół trenera Barboliniego w tej części meczu radził sobie lepiej. Potrafił utrzymać koncentrację w najważniejszych momentach i w efekcie zwyciężył 15:10.

Najwięcej punktów dla ŁKS zdobyła Katarina Lazović – 14.