ŁKS Commercecon Łódź – IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1

Sezon 2021/2022 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2022-03-14

Warto zapamiętać.
W barwach drużyny z Legionowa wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Daria Szczyrba.

Był to mecz dwudziestej pierwszej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Po raz 69. mistrzostwa przeprowadzono w formule rozgrywek ligowych, a po raz 17. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz lepiej rozpoczęły przeciwniczki, wypracowując sobie przewagę 8:3. Wówczas o przerwę poprosił Trener Michał Cichy. Gdy na zagrywkę weszła Martyna Grajber, łodzianki odrobiły straty i wynik wynosił 10:10. Do stanu 20:17, Wiewióry kontrolowały grę, mając dwu-trzypunktowe prowadzenie. W końcówce, siatkarki z Legionowa próbowały odrobić straty (23:24), ale ostatni punkt zdobyła atakiem Valentina Diouf.

W drugim secie, na prowadzenie pierwsze wyszły gospodynie 7:3. Do stanu 16:16, obie drużyny seriami zdobywały punkty, wychodząc na zmianę na prowadzenie. Gdy na zagrywkę weszła Roberta Ratzke, Wiewióry objęły czteropunktowe prowadzenie 21:17. Przeciwniczki, dzięki dobrym zagrywkom Yaprak Erkek, doprowadziły do remisu 24:24. Set rozstrzygnął się na przewagi – lepsze okazały się przyjezdne 26:24.

Set numer trzy był zacięty do stanu 10:10, obie drużyny zdobywały punkt za punkt. Dzięki udanym zagrywkom Roberty Ratzke i Veronici Jones-Perry, łodzianki wyszły na prowadzenie 17:11. Wysokie prowadzenie eŁKaeSianki utrzymały do końca, a ostatni punkt zdobyły po błędzie w ataku przeciwniczek.

4.set.
Czwartą partię, lepiej rozpoczęły legionowianki, które wywalczyły prowadzenie 10:6. Dobra gra w bloku po stronie ŁKS, pozwoliła odrobić straty (14:14). Do stanu 21:21, mecz był bardzo wyrównany, obie drużyny walczyły punkt za punkt. Mocna zagrywka i as serwisowy Joanny Pacak, pozwolił w końcówce Wiewiórom zdobyć dwupunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca i wygrały mecz za trzy punkty.

MVP spotkania została wybrana Paulina Maj-Erwardt, która zanotowała 47% pozytywnego przyjęcia.