ŁKS Commercecon Łódź – Joker Świecie 3:1
(25:16, 25:14, 23:25, 25:14)

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2020-12-13

Warto zapamiętać.
Podczas tego meczu, swój debiut w lidze seniorskiej, w barwach ŁKS Łódź, zaliczyła Wiktoria Lach, na pozycji libero.

Był to mecz trzynastej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga – 85 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 68 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Początek pierwszego seta, był bardzo wyrównany, oba zespoły walczyły punkt za punkt.
Przy stanie 16:16, na zagrywkę weszła Katarina Lazović, która do końca seta, już z niej nie zeszła – było 1:0.

W drugim secie, na boisku dominowały “Wiewióry”, które doprowadziły do prowadzenia 7:0 i 17:7.
Łodzianki, wysoką przewagę utrzymały do końca, a ostatni punkt zdobyła atakiem Katarina Lazović, dzięki czemu ŁKS prowadził już 2:0.

Trzeci set, był bardzo zacięty, obie drużyny seriami zdobywały punktu, co doprowadziło do wyniku 23:23.
Dwa skuteczne ataki Joanny Sikorskiej w końcówce spowodowały, że to Joker Świecie triumfował w tej partii.

W czwartym secie, łodzianki wywalczyły wysokie prowadzenie 10:5 i potem 21:12, które utrzymały do końca meczu.
Ostatni punkt w meczu, zdobyła Ann Kalandadze asem serwisowym.

MVP spotkania, została wybrana Klaudia Alagierska, która zdobyła 13 punktów.