ŁKS Commercecon Łódź – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0
(25:21, 25:23, 25:20)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2018-12-15

Był to dziesiąty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Dzięki skutecznym atakom Darii Szczyrby Wiewióry prowadziły 3:1 na początku pierwszego seta. Po ataku Ewy Kwiatkowskiej i kiwce Valerie Nichol Łodzianki prowadziły już 7:3. Dobrze w ataku spisywała się Regiane Bidias, ale po drugiej stronie siatki dała znać o sobie Anastasia Tracz i KSZO zaczęło odrabiać straty. Po błędach siatkarek ŁKS gospodynie prowadziły już tylko 12:10, ale potem znów odskoczyły. EŁKaeSianki prowadziły 19:14, gdy swój kolejny atak skończyła Monika Bociek było 22:17. Trener Michal Masek nie chciał ryzykować i po dwóch punktach z rzędu dla rywalek poprosił o przerwę. Łodzianki nie oddały już prowadzenia i po ataku Darii Szczyrby wygrały pierwszego seta 25:21.

Drugą partię EŁKaeSianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0 po ataku Ewy Kwiatkowskiej. Szybko jednak straciły to prowadzenie i przeciwniczki doprowadziły do remisu 4:4. Nie do zatrzymania była na środku siatki Swietłana Dorsman. KSZO się nie zatrzymywało, przyjezdne zdobyły trzy kolejne punkty i odskoczyły Łodziankom. Dopiero ataki Moniki Bociek i Regiane Bidias pozwoliły ŁKS na odrobienie strat (10:10). Podopieczne trenera Bockaya wykorzystując błędy gospodyń w przyjęciu znów odskoczyły na kilka punktów. Świetnie funkcjonował w tym fragmencie gry blok KSZO (14:10). Trener Michal Masek przywołał do ławki rezerwowych swoje siatkarki, potem dokonał podwójnej zmiany wpuszczając na boisko Martę Wójcik i Agatę Wawrzyńczyk i to Wiewióry wygrały pięć kolejnych wymian. Gra się wyrównała i wynik przez jakiś czas oscylował wokół remisu. Ataki Agaty Wawrzyńczyk i Darii Szczyrby pozwoliły EŁKaeSiankom wyjść na prowadzenie 20:17, ale w końcówce KSZO znów doprowadziło do remisu (22:22). Po ataku Moniki Bociek ekipa z Łodzi miała piłkę setową przy stanie 24:23. Seta znów dobrym atakiem skończyła Daria Szczyrba (25:23) i ŁKS prowadził już 2:0.

Po atakach Aleksandry Wójcik i Darii Szczyrby ŁKS prowadził 2:0. Po atakach Moniki Bociek Łodzianki prowadziły 8:4. Z drugiej strony siatki znów przypomniała o sobie Swietłana Dorsman, gospodynie miały problemy z przyjęciem i ich przewaga stopniała do jednego punktu. KSZO znów dobrze zaczęło grać blokiem i po chwili na tablicy wyników był już remis 14:14. ŁKS ponownie odskoczył na dwa punkty (18:16).Skuteczna gra zagrywką i blokiem spowodowała, że Wiewióry prowadziły w końcówce już 23:18. Seta wynikiem 25:20 skończyła ponownie Daria Szczyrba. ŁKS wygrał 3:0 i dopisał sobie w tabeli kolejne trzy punkty

MVP spotkania została wybrana Monika Bociek, która zdobyła 11 punktów.