ŁKS Commercecon Łódź – Maritza Plovdiv 3:1
(26:24, 25:18, 23:25, 25:17)

Sezon 2020/2021 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Puchary Europejskie

2021-02-03

Był to piąty mecz drużyny ŁKS Commercecon Łódź w grupie C Ligi Mistrzyń, sezonu 2020/2021. Był to 21. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy,
Ze względu na pandemię COVID-19, rozgrywki grupowe, które decydowały o awansie do ćwierćfinałów, były prowadzone w ramach dwóch turniejów, w systemie “każdy z każdym”. Drużyny miały do rozegrania w sumie 6 meczów grupowych. W przypadku grupy C, turnieje odbyły się w Płowdiw (24–26 listopada 2020) i w Łodzi (2–4 lutego 2021)., Drużyna ŁKS Commercecon Łódź mierzyła się z zespołami:
tureckiego VakıfBank SK Istambuł,
francuskiej  ASPTT Mulhouse,
bułgarskiej Maritza Plovdiv

Pierwszy set lepiej zaczęły przyjezdne 12:5, ale łodzianki powoli odrabiały starty i doprowadziły do remisu 24:24. Dwie ostatnie piłki skutecznie zaatakowała Katarina Lazović i to ŁKS wyszedł na prowadzenie w meczu 1:0.

Dzięki bardzo mocnym serwisom Ann Kalandadze “Łódzkie Wiewióry” wyszły na prowadzenie 17:12. Wysokie prowadzenie, siatkarki ŁKS utrzymały do końca i prowadziły już w meczu 2:0.

Trzeci set był bardzo wyrównany (23:23). Wejście na zagrywkę Barakowej oraz błąd sędziego, pozwoliły zdobyć Maritzy ostatnie dwa punkty i wygrać seta.

W czwartej partii, na boisku dominowały siatkarki ŁKS do stanu (19:10). Wysokie prowadzenie utrzymały do końca seta i cieszyły się ze zwycięstwa w całym meczu 3:1.

MVP spotkania, została wybrana Katarina Lazović z dorobkiem 25 punktów.

Tego dnia, urodziny obchodziła Kapitan zespołu, Katarzyna Zaroślińska-Król.