ŁKS Commercecon Łódź– MKS Energa Kalisz 3:1
(25:19, 21:25, 25:14, 25:14)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-02-10

Był to osiemnasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz zaczął się od gry „punkt za punkt”, ale EŁKaeSianki szybko wyszły na prowadzenie 6:2. Atak Eweliny Janickiej przełamał serię ŁKS, ale już po chwili zdecydowany atak Darii Szczyrby ponownie przeniosło zagrywkę na stronę gospodyń (7:3). Łodzianki powiększyły swoją przewagę do 11:5 po udanej kiwce Marty Wójcik i asie serwisowym Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej. Przyjezdne konsekwentnie, choć mozolnie odrabiały straty i po błędach Wiewiór wynik na tablicy pokazywał 15:17. Udana gra blokiem i atakiem w wykonaniu Łodzianek pozwoliła ponownie powiększyć im prowadzenie w meczu (22:17). Seta mocnym atakiem zakończyła Monika Bociek (25:19).

MKS rozpoczął od prowadzenia 3:0 po trzech udanych blokach. Dopiero atak Moniki Bociek dał pierwsze oczko gospodyniom (1:3). Zaraz potem dobrą zagrywką popisała się Klaudia Alagierska, a kontrę skończyła atakiem ze środka Zuzanna Efimienko-Młotkowska. W następnej akcji Kaliszanki wyrzuciły atak w aut i na tablicy pojawił się remis 3:3. Szybko jednak znów rywalki uzyskały dwupunktową przewagę (5:3). Po chwili dołożyły kolejne dwa punkty blokiem oraz skuteczną zagrywką i trener Michał Masek poprosił o czas. Wciąż to jednak przeciwniczki dyktowały warunki gry, powiększając przewagę do 13:4. Trener Masek ponownie wezwał swój zespół na przerwę. Niewiele to zmieniło, bo za chwilę blokiem została zatrzymana Agata Wawrzyńczyk. Łodzianki jednak obudziły się po udanym bloku Efimienko-Młotkowskiej na Lazic. Wtedy trener z Kalisz poprosił o czas. Przyniosło to efekt, bowiem to przeciwniczki okazały się lepsze w końcówce i wyrównały w meczu 1:1.

Obie drużyny rozpoczęły trzecią partię od wyrównanej gry (3:3). Pierwsze na dwupunktową przewagę wyszły Kaliszanki. ŁKS nie pozostał dłużny, szybko doprowadził do remisu 7:7, by po chwili wyjść na prowadzenie po ataku w siatkę Miros. W następnej akcji punkt atakiem dołożyła Regis i trener Pasiński poprosił o czas, po którym asa zaserwowała Marta Wójcik i gospodynie odskoczyły na trzy punkty (10:7). EŁKaeSianki grały konsekwentnie i pewnie zmierzały po odzyskanie prowadzenia w meczu. Po skutecznym ataku Darii Szczyrby na tablicy widniał wynik 18:11, który po chwili zmienił się na 19:11 po efektownym bloku Efimienko-Młotkowskiej. W tej partii nic już nie mogło się wydarzyć i gospodynie zakończyły go kiwnięciem Moniki Bociek (25:14).

ŁKS czwartego seta rozpoczął od prowadzenia 4:0. Trener Pasiński musiał zareagować czasem, po przerwie pomyliła się na zagrywce Marta Wójcik, dając rywalkom pierwszy punkt w tej partii. Na to jedno oczko gospodynie odpowiedziały trzema i ŁKS prowadził już 7:1. Skuteczne ataki Bidias pozwoliły Wiewiórom powiększyć przewagę do 11:5. Niedługo potem kolejną skuteczną kiwką popisała się Marta Wójcik, a po chwili błąd w przyjęciu popełniły siatkarki gości i na półmetku seta wyraźnie prowadził ŁKS (13:6). Błędy własne po stronie ekipy z Łodzi zmusiły trenera Maska do wzięcia czasu, po którym atak w aut wyrzuciła Bidias. Te chwilowe niepowodzenia nie zraziły jednak gospodyń, które kontrolowały set i trzymały bezpieczną przewagę.  Łodzianki miały piłkę setową przy stanie 24:14. Kilkanaście sekund później mecz skutecznym atakiem zakończyła Regis, pieczętując komplet punktów ŁKS w tym spotkaniu.

MVP spotkania została wybrana Regiane Bidias, która zdobyła 18 punktów.