ŁKS Commercecon Łódź – Mladost Zagrzeb 2:3

Puchary Europejskie

2022-01-26

Warto zapamiętać.
Był to pierwszy mecz fazy 1/4 Pucharu CEV.

Międzynarodowe rozgrywki organizowane cyklicznie przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów. Rozgrywki przeznaczone były dla żeńskich drużyn klubowych, zajmujących czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych, ale nie zostały zakwalifikowane do Ligi Mistrzyń.

Spotkanie lepiej rozpoczęła drużyna przyjezdnych. ŁKS miał problemy z przyjęciem zagrywki i rywalki szybko odskoczyły na 5:1. Stopniowo jednak gra gospodyń zaczęła się uspokajać i wkrótce podopieczne Michala Maska doprowadziły do wyrównania (9:9). Walka zaczęła się toczyć punkt za punkt. W końcówce na prowadzenie 24:22 wyszły rywalki, ale Łódzkie Wiewióry znów doprowadziły do remisu i gry na przewagi. Ostatecznie zwycięsko wyszły z niej przyjezdne, które po tym, jak w ataku pomyliła się Weronika Sobiczewska, triumfowały 31:29.

Początek drugiej partii był nerwowy, a gra toczyła się punkt za punkt. Po atakach Veronicy Jones-Perry, ŁKS odskoczył gościom na trzy oczka (8:5). O przerwę poprosił wówczas trener Leonard Barić. Po powrocie na boisko jego podopieczne zaczęły odrabiać starty i wyszły na prowadzenie 9:8. Dzięki skutecznej grze w ataku na prowadzeniu znów był ŁKS (17:16), ale wówczas trzy oczka z rzędu zapisały na swoim koncie Siatkarki z Zagrzebia (19:17). O czas poprosił trener Michal Masek. Po nim udany atak i as serwisowy Julity Piaseckiej doprowadziły do remisu, ale chwilę potem inicjatywę znów przejęły Chorwatki (22:19). W końcówce seta EŁKaeSianki były ciągle blokowane, co doprowadziło do porażki w tej partii 21:25.

Set numer trzy podobnie jak poprzedni rozpoczął się od wyrównanej walki. Po ataku Veronicy Jones-Perry z lewego skrzydła ŁKS wyszedł na prowadzenie 6:5. Wkrótce za sprawą zbicia Weroniki Sobiczewskiej powiększył przewagę do trzech oczek (9:6), a o przerwę poprosił szkoleniowiec Mladosti. Po wznowieniu gry Łodzianki kontynuowały dobrą serię, utrudniały rywalkom grę skuteczną zagrywką. Po asie serwisowym Klaudii Alagierskiej prowadzenie Wiewiór było już czteropunktowe (13:9). Wysokie prowadzenie ŁKS utrzymał do końca. Seta pewnie wygrały zawodniczki ŁKS, które po ataku Klaudii Alagierskiej triumfowały 25:14.

W czwartą odsłonę lepiej weszły Siatkarki z Zagrzebia, które szybko odskoczyły na trzy oczka (7:4). EŁKaeSianki szybko jednak opanowały sytuację i atak Weroniki Sobiczewskiej doprowadził do remisu po 8. ŁKS zaczął lepiej spisywać się w obronie, a walka toczyła się punkt za punkt. Wkrótce gospodynie odskoczyły na 14:12, a trener gości przerwał grę. Na niewiele się to zdało, bowiem po czasie miejscowe nie zwalniały tempa. Na 16:12 wyprowadził je as serwisowy Klaudii Alagierskiej. Łodzianki utrzymywały przewagę, która po ataku Martyny Grajber była już sześciopunktowa (19:13). Również i w tym secie ŁKS utrzymał wysokie prowadzenie do końca i wygrał 25:17, doprowadzając do remisu w meczu 2:2.

5. set.
W decydującym secie szybko inicjatywę przejęły Chorwatki. Po ataku Grbavicy prowadziły już 3:0, a na 4:0 po długiej akcji podniosła Samadan. Trener Michal Masek przerwał grę, ale nie pomogło to jego ekipie. Wkrótce ŁKS przegrywał już 1:7. Po atakach Kamili Witkowskiej i Julity Piaseckiej Łodzianki zbliżyły się do rywalek na cztery oczka (5:9). Nie wybiły ich jednak z rytmu, te chwilę potem po błędzie w przyjęciu Drużyny ŁKS prowadziły 12:6. Gospodynie nie zdołały już odrobić tak dużych strat. Mecz zakończył autowy atak Veronicy Jones-Perry (8:15).

MVP spotkania została wybrana Klara Perić, która zdobyła 4 punkty.