ŁKS Commercecon Łódź – MTV Stuttgart 0:3

Sezon 2022/2023 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

– był to pierwszy mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń,
– w drużynie ze Stuttgartu wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Britt Bonagaerts,
– Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) wybrała to starcie Supermeczem Tygodnia.

Opis:
Liga Mistrzyń 2022/2023 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 23. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Pierwszego seta lepiej zaczęły przyjezdne, które już na początku seta wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Gdy tylko zawodniczki ŁKS zbliżały się do rywalek, te ponownie odskakiwały na kilka punktów. Przez całą partię przeciwniczki utrzymywały trzy-czteropunktowe prowadzenie, choć w końcówce podopieczne Alessandro Chiappiniego znów złapały kontakt na 23:24, ostatnia piłka należała do Niemek, które wygrały 25:23.

Drugą partię ŁKS rozpoczął, dzięki dobrym atakom Valentiny Diouf, od prowadzenia 3:1, po czym przeciwniczki zdobyły pięć punktów z rzędu. Na następny punkt gospodyń ekipa ze Stuttgartu odpowiedziała czterema, a na kolejny – pięcioma. Wysokie prowadzenie zawodniczki ze Stuttgartu utrzymały do końca i triumfowały w drugim secie 25:12.

Trzeci set przez długi czas był bardzo wyrównany. Zawodniczki ŁKS potrafiły kończyć akcje atakami Zuzanny Góreckiej, Valentiny Diouf czy Lany Scuki, ale serie punktowe Stuttgartu nie pozwalały Łódzkim Wiewiórom wyjść na prowadzenie w secie. Zespół z Niemiec wygrał 25:20 i cały mecz 3:0.

MVP spotkania została wybrana Krystal Rivers, która zdobyła 23 punkty.