ŁKS Commercecon Łódź – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 3:1

2020-10-10

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Warto zapamiętać.
W barwach drużyny z Bydgoszczy, występowała była siatkarka ŁKS, która zdobyła z klubem złoty i srebrny medal Mistrzostw Polski – Regiane Bidias.

Opis.
Był to mecz czwartej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga – 85 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 68 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Set lepiej zaczęły siatkarki z Bydgoszczy do stanu 6:1.
“Wiewióry” do końca walczyły by odrobić straty i wyjść na prowadzenie, ale przyjezdne okazały się w końcówce lepsze powiększając przewagę i wygrywając pierwszą partię.

2. set.
Ten set był bardzo wyrównany, obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 24:23.
Ostatni atak Katariny Lazović zakończył się powodzeniem, dzięki temu ŁKS w meczu doprowadził do remisu 1:1.

3. set.
Tę partię lepiej zaczęły bydgoszczanki 10:2, 18:10, ale wejście na zagrywkę Katariny Lazović pozwoliło odrobić straty do stanu 22:23.
Końcówka była bardzo wyrównana 24:24 i ostatni punkt w walce na przewagi zdobyła blokiem Nadja Ninković, dzięki temu ŁKS w meczu wyszedł na prowadzenie 2:1.

4. set.
Czwarty set lepiej zaczęły “Łódzkie Wiewióry” 8:3, 16:8, wysokie powadzenie utrzymały do końca i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa za trzy punkty.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Wójcik, która zdobyła 19 punktów oraz zaliczyła 41% pozytywnego przyjęcia.