ŁKS Commercecon Łódź – Roleski Grupa Azoty Tarnów 3:1
(23:25, 25:20, 25:20, 25:20)

Białystok 2022 - Turniej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego.

Warto zapamiętać:
– trener ŁKS nie miał do dyspozycji w tym meczu: Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak, Kamili Witkowskiej, Zuzanny Góreckiej i Roberty Ratzke,
– funkcję kapitana Łódzkich Wiewiór pełniła Paulina Maj-Erwardt,
– w drużynie z Tarnowa występowała była zawodniczka ŁKS Aleksandra (Pasznik) Szczepańska,
– MVP meczu została wybrana Siatkarka ŁKS Valentina Diouf.

Opis.
Był to pierwszy mecz siatkarek ŁKS w ramach Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego w siatkówce kobiet.

1. set.
Spotkanie lepiej rozpoczęły zawodniczki z Tarnowa 7:2. Gdy na zagrywkę weszła Julita Piasecka, Łodzianki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 10:9. Do stanu 23:23 obie drużyny walczyły punkt za punkt, jednak ostatnie dwa punkty w secie zdobyły przeciwniczki i to One wyszły na prowadzenie w meczu 1:0.

2. set.
Początek drugiej partii był wyrównany 5:5, przy tym wyniki na zagrywkę weszła Julita Piasecka i ŁKS wyszedł na prowadzenie 10:5. Wysokie prowadzenie Siatkarki z Łodzi utrzymały do końca partii, a ostatni punkt w tym secie zdobyły, dzięki błędnej zagrywce zawodniczki z drużyny przeciwnej.

3. set.
Tego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki z Tarnowa, wychodząc na wysokie prowadzenie 12:6. Dzięki skutecznej grze w ataku Valentiny Diouf i mocnych zagrywkach Julity Piaseckiej pod koniec tej partii ŁKS doprowadził do remisu 20:20. Przy zagrywkach Lany Scuki ŁKS wygrał seta 25:20 i wyszedł na prowadzenie w meczu 2:1.

4.set.
Czwartą partię lepiej rozpoczęły Łodzianki 9:5, 17:11. Łódzkie Wiewióry wysokie prowadzenie utrzymały do końca, a ostatni punkt w meczu zdobył skutecznym blokiem Piasecka/Dróżdż.