ŁKS Commercecon Łódź – ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów 3:2
(24:26, 25:18, 25:14, 22:25, 15:11)

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-03-06

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Tarnowa wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Aleksandra (Pasznik) Szczepańska,
– przed meczem, Zuzanna Górecka z rąk Prezesa Huberta Hoffmana, otrzymała nagrodę za zajęcia 3 miejsca w Plebiscycie Przeglądu Sportowego dla Sportowca roku 2022.

Był to mecz osiemnastej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Spotkanie rozpoczęło się od błędów gospodyń, które przełożyły się na aż pięciopunktowe prowadzenie ekipy z Tarnowa. Siatkarki ŁKS myliły się jednak dalej, a sztucznie atakowały przeciwniczki i na tablicy wyników widniał wynik 2:10. Zawodniczki z Tarnowa bardzo dobrze radziły sobie w polu zagrywki. Dwa asy serwisowe sprawiły, że prowadziły już 17:10. Tarnowianki nie uniknęły błędów, który dały jeszcze nadzieję ŁKS na odmianę losów tej partii. Po ataku Valentiny Diouf drużyny dzieliły tylko trzy oczka (20:23). Emocje wzrosły jeszcze, gdy asem popisała się Kamila Witkowska. Zaraz blok dołożyła Valentina Diouf i już był remis (23:23). O losach premierowej odsłony musiała więc decydować gra na przewagi, w której lepsze okazały się przyjezdne (26:24). Zdecydowały o tym dwie świetne zagrywki Adrianny Rybak.

Wyrównana gra powróciła na początku seta numer dwa. Tym razem to jednak ŁKS wyszedł jako pierwszy na wyższe prowadzenie, a pozwolił mu na to błąd w ataku Marcyniuk i udana akcja Kamili Witkowskiej (6:3). Kiedy błąd popełniła także Gabriela Ponikowska, ŁKS miał więc już o sześć oczek więcej. Seria gospodyń trwała jednak dalej, gdyż pomyłki nie uniknęła Wiktoria Szumera (4:12). Po asie serwisowym Valentiny Diouf, w połowie seta Łodzianki były na dobrej drodze do wygranej. Szczególnie, że w końcówce świetnie spisywała się Kamila Witkowska (22:13). Ostatni punkt w secie blokiem zdobyła Aleksandra Gryka.

Z początkiem kolejnej odsłony wróciła gra punkt za punkt. Przerwały ją dopiero dobra gra Valentiny Diouf i błąd na rozegraniu Marty Łyczakowskiej (4:7). Łódzkie Wiewióry poszły za ciosem i po atakach Zuzanny Góreckiej miały już sześć punktów przewagi. Dystans zmniejszył się delikatnie, dopiero gdy asem popisała się Mazenko (10:14). Skuteczna gra w bloku oraz mocne ataki Łodzianek pozwoliły utrzymać wysokie prowadzenie w tej partii. Ostatni punkt atakiem zdobyła Zuzanna Górecka (25:14).

W czwartą partię lepiej weszły Wiewióry, które po błędach rywalek miały na swoim koncie o dwa oczka więcej. Powiększyły jeszcze przewagę, gdy czujnością na siatce wykazała się Kamila Witkowska (5:2). Tym samym odpowiedziała jednak Marcyniuk i dystans się zmniejszył. Po bloku Ponikowskiej był już remis 6:6. Gra punkt za punkt trwała do wyniku 20:20. W ataku musiała się dobrze spisać Szumera, żeby to tarnowianki miały piłkę setową. Wykorzystały swoją szansę i po udanej akcji w wykonaniu Mazenko doprowadziły do remisu w setach (25:22).

5. set.
Już na początku tie-breaka nie zabrakło asa serwisowego w wykonaniu Klaudii Świstek, który dał pierwsze prowadzenie przeciwniczkom (2:1). Przez chwilę trwała walka, którą przerwał cenny blok Aleksandry Gryki i na dwa punktowe prowadzenie wyszły Siatkarki ŁKS. Co prawda przyjezdne nie dawały za wygraną i co jakiś czas zmniejszały dystans do rywalek do jednego punktu, ale nie zdołały przejąć inicjatywy. Ataki Valentiny Diouf dały EŁKaeSiankom piłkę meczową i to także Ona zdobyła ostatni punkt w meczu (15:11).

MVP spotkania, została wybrana Kinga Drabek, która zanotowała 61% skutecznego przyjęcia.

– Kamila Witkowska,
– Valentina Diouf,
– Zuzanna Górecka,
– Aleksandra Gryka,
– Julita Piasecka,
– Kinga Drabek (Libero),
oraz Natalia Dróżdż, Lana Scuka, Anastazja Hryshchuk i Angelika Gajer.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

ŁKS Commercecon Łódź – Kinga Drabek i Adrian Chyliński po meczu z Roleskim Tarnów