ŁKS Commercecon Łódź – Rote Raben Vilsbiburg 3:1
(25:17, 25:20, 21:25, 25:19)

Szamotuły 2022 - Amica Cup

Rodzaj zawodów.
zawody / turniej

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data wydarzenia.
2022-10-23

Miejsce wydarzenia.
Szamotuły

Warto zapamiętać:
– trener ŁKS miał do dyspozycji wszystkie siatkarki,
– MVP meczu została wybrana Kamila Witkowska, która zdobyła 23 punkty.

Opis: 
Był to trzeci i ostatni mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Amica Cup, odbywającego się w dniach 21-23 października w Szamotułach.

1. set.
EŁKaeSianki rozpoczęły to spotkanie wysokim prowadzeniem, skuteczny atak Valentiny Diouf dał Im prowadzenie 3:0, a po ataku Kamili Witkowskiej było już 7:0. Kolejny atak środkowej ŁKS dał drużynie z Łodzi wynik 11:0. Trener Alessandro Chiappini zdecydował się na podwójną zmianę (Gajer-Ratzke i Hryshchuk-Diouf). Wysokie prowadzenie Łodzianki utrzymały do końca i wygrały pierwszą partię 25:17.

2. set.
Drugiego seta ŁKS również rozpoczął bardzo dobrze. Gdy z zagrywki punkt zdobyła Angelika Gajer, było 4:0 dla Łodzianek i o czas poprosił trener Rote Raben. Dotknięcie siatki po stronie niemieckiego zespołu dało EŁKaeSiankom prowadzenie 12:7. Autowy atak Lary Darowski utrzymał pięciopunktową przewagę EŁKaeSianek, a w kolejnej akcji skutecznie zaatakowała Anastasja Hryshchuk i było 18:12. Punktowała również Julita Piasecka, utrzymując pewne prowadzenie swojego zespołu (19:13). Blok duetu Piasecka/Witkowska dał Wiewiórom przewagę 23:17, a seta zakończyła autowa zagrywka Niemieckiego zespołu (25:20).

3. set.
Na początku trzeciego seta oglądaliśmy wyrównaną grę po obu stronach boiska. Po bloku duetu Gryka/Hryshchuk ŁKS prowadził 6:4, ale rywalki doprowadziły do remisu po 7. Kolejny remis (10:10) mieliśmy po ataku Zuzanny Góreckiej. Gra po obu stronach siatki była w tym secie zdecydowanie bardziej wyrównana, po ataku Julity Piaseckiej mieliśmy remis po 15. Siatkarki Rote Raben skutecznie wykorzystywały wywalczoną dwupunktową przewagę w tej partii i  doprowadziło do wygranej 25:21.

4. set. 
W czwartym secie trener Alessandro Chiappini wrócił do wyjściowego składu. Po ataku Valentiny Diouf ŁKS prowadził 4:2. Gdy zablokowana została Julita Piasecka, zrobiło się po 5. W środkowej części seta Łodzianki odskoczyły na pięć punktów, po ataku Aleksandry Gryki prowadziły 13:8. Mocny atak Zuzanny Góreckiej dał EŁKaeSiankom przewagę 17:10, a w kolejnej akcji piłkę przechodzącą zgasiła Kamila Witkowska. Autowy atak Valentiny Diouf zmniejszył straty Rote Raben do trzech oczek i o czas poprosił trener ŁKS. Gdy zablokowana została Zuzanna Górecka, było już 21:19. Ostatni punkt w meczu atakiem zdobyła Zuzanna Górecka, dzięki czemu Łódzkie Wiewióry wygrały mecz 3:1 i w całym turnieju zajęły 1. miejsce.

Skład ŁKS:
– Kamili Witkowska,
– Valentina Diouf,
– Lana Scuka,
– Roberta Ratzke,
– Aleksandra Gryka,
– Julita Piasecka,
– Kinga Drabek (Libero),
oraz Angelika Gajer, Anastazja Hryshchuk i Zuzanna Górecka.

Trener: Alessandro Chiappini
Trener II: Maciej Juszt
Trener II: Adrian Chyliński
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

Wielkopolska Siatkówka – cały mecz 


Źródło informacji.
lkscommerceconlodz.pl / Facebook - ŁKS Commercecon Łódź

Autor wpisu.
Pompon08

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this