Sezon 2023/2024 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Warto zapamiętać:
– był to czwarty mecz ŁKS w grupie E Ligi Mistrzyń,
– w meczu udziału nie wzięły kontuzjowane: Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak.

Opis.
Liga Mistrzyń 2023/2024 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 24. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

1. set.
W premierowym secie obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 9:9. Ciężar gry w Łódzkiej ekipie na siebie wzięła Valentina Diouf. Dzięki niej ŁKS prowadził 14:11. Z dobrej strony pokazała się Aleksandra Dudek. Po kiwce Anastazji Hryszczuk tablica wyników wskazała prowadzenie EŁKaeSianek 18:14. Ukraińska ekipa doprowadziła stan rywalizacji do remisu 19:19, zablokowana została Diouf. Dzięki Diouf Łódzka drużyna ponownie prowadziła (23:20), kilka chwil później był kolejny remis (23:23). Ostatecznie po punktowym bloku Aleksandry Gryki ŁKS wygrał seta w stosunku 25:23.

2. set.
W drugiej partii spotkania od samego początku ton wydarzeniom na boisku nadawała ukraińska drużyna. Po ataku Milenković prowadziła 4:2. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa, po kiwce Roberty Ratzke był remis po 4, a po zbiciu Aleksandry Dudek Wiewióry miały jeden punkt więcej (6:5). Do stanu po 8 trwała wyrównana gra, po czym swoją przewagę zaznaczył Prometej. Przyjezdne lepiej zagrały na siatce, po ataku Drpy miały trzypunktową przewagę (12:9). Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego nie potrafiły zniwelować strat. Przyjezdne powiększyły przewagę do sześciu punktów (20:14). W końcówce gospodynie zerwały się jeszcze do odrabiania strat, przegrywały 19:24. Udało im się zdobyć trzy punkty. Pomyłka Pauliny Zaborowskiej w polu zagrywki zakończyła tę część rywalizacji.

3. set.
Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, wynik był remisowy (4:4, 6:6, 8:8). Blok Kamili Witkowskiej na Drpie dał Łodziankom dwupunktową zaliczkę (10:8). Po asie serwisowym Aleksandry Dudek ŁKS miał trzypunktową przewagę (12:9). Przy stanie 16:14 ŁKS stracił cztery punkty z rzędu i wówczas zareagował trener Chiappini. Łodzianki zdołały doprowadzić do remisu 19:19. Niezwodna Milenković wyprowadziła Prometej na dwupunktową przewagę (24:22). Łódzka drużyna nie poddawała się, postawiła szczelny blok, którego nie potrafiły sforsować ich rywalki. O tym kto wygra tę część zawodów musiała decydować gra na przewagi. Dwa punktowe blok Łódzkich Wiewiór dały im wygraną w tym secie.

4. set.
Otwarcie czwartej partii należało do Łódzkiej ekipy. Ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Gryka, ŁKS prowadził 3:1. Do remisu po 7 doprowadziła Milenkovic. Kolejną dwupunktową zaliczkę gospodynie wypracowały sobie po ataku Valentiny Diouf (11:9). Dzięki Dudek Łodzianki miały trzy punkty więcej (15:12). Dorsman popisała się trudnymi zagrywkami, jej koleżanki dołożyły punkty w bloku i był remis 17:17. Wówczas zareagował trener ŁKS i przerwał grę. Do stanu po 23 obie ekipy grały punkt za punkt. W końcówce nie zawodziła Drpa, dzięki niej Ukraińska drużyna wygrała tę część meczu i o wszystkim musiał decydować tie-break.

5. set.
W piątej partii Prometej poszedł za ciosem, odrzucił Łodzianki od siatki. Ukrainki punktowały w polu zagrywki i prowadził 5:2. Czas wzięty przez trenera Chiappiniego podziałał na jego podopieczne. Zaczęła punktować Aleksandra Gryka oraz Amanda Campos. ŁKS na zmianie stron miał jeden punkt więcej (8:7). Dwa asy serwisowe Julity Piaseckiej przybliżyły gospodynie do końcowego zwycięstwa (11:7). Jak się później okazało był to zwrotny moment tego seta. Atak Diouf zakończył ten zacięty mecz.

MVP spotkania została wybrana Aleksandra Gryka z dorobkiem 18 punktów.