ŁKS Commercecon Łódź – SSC Palmberg Schwerin 3:1

Sezon 2018/2019 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

2018-11-20

Warto zapamiętać:
– był to pierwszy mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń,
– po 28 latach ŁKS wrócił do europejskich pucharów.

Liga Mistrzyń 2018/2019 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 19. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

ŁKS otworzył spotkanie nadspodziewanie dobrze. Dobre akcje w bloku i kontrze Łodzianek dały im prowadzenie 6:3. Niemki starały się gonić wynik, jednak gdy tylko doprowadziły do remisu, od razu odskakiwał zespół z Łodzi. Ekipa gospodarzy nie utrzymała wysokiej skuteczności długo i nieudany atak Ewy Kwiatkowskiej, a także błędy w polu zagrywki zmieniły obraz gry. W dodatku poza pole gry uderzyła Monika Bociek i to rywalki były na minimalnym prowadzeniu (11:10). Dla ŁKS był to sygnał do walki. Regiane Bidias dwoma udanymi akcjami rozpoczęła długą serię swojego zespołu. Przyjezdne zupełnie się pogubiły, a punkty “wskakiwały” na konto EŁKaeSianek (16:11). Od tego momentu ekipa trenera Maska w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia. Kolejne skuteczne ataki, a następnie as serwisowy Alagierskiej tylko zwiększały różnicę (21:15). W samej końcówce udanym blokiem ŁKS wywalczył piłkę setową, a udany atak Bociek zakończyło tę odsłonę.

W pierwszych akcjach kolejnego seta nie było już tak łatwo, a skuteczniej w ataku zaczęły grać rywalki. Mimo to po udanym zbiciu Bidias Wiewiórom udało się objąć prowadzenie (6:5), ale te utrzymały je tylko na chwilę. Łodzianki były jednak czujne. Po udanej akcji na siatce Kwiatkowskiej wyrównały po 10:10. Klaudia Alagierska dołożyła też punkt zagrywką, a po niemieckiej stronie boiska zaczęło być bardzo nerwowo, w wyniku czego prowadzący spotkanie sędzia wyjął czerwoną kartkę. ŁKS prowadził wtedy już 12:10. Akcje Kimberly Drewniok i Denise Hanke przywróciły dwupunktową nadwyżkę na ich stronę (15:13). Przy stanie 20:21 Wójcik postawiła skuteczny blok, natomiast rywalki pomyliły się w ataku i to Wiewióry były bliżej zakończenia seta. Mimo że emocje były do samego końca błąd przyjezdnych zakończył tę odsłonę.

Nieskuteczne ataki ŁKS oraz kontry SSC Palmberg Schwerin pozwoliły Niemkom dość szybko zdominować boisko (5:1). Wszystko za sprawą szalejącej w polu zagrywki Adams, Łodzianki zupełnie nie radziły sobie w przyjęciu. Gdy Amerykanka dołożyła kontrę z drugiej linii było już 9:1 dla gości. Początek ustawił już całą odsłonę i choć różnica zaczęła topnieć, bo po bloku Regiane Bidias było 7:13, ale w kolejnych chwilach seta rywalki ponownie zwiększyły swoje prowadzenie. Pomogły im błędami same miejscowe (18:9). Brazylijka była tą, która starała się jeszcze poderwać zespół do walki. Różnica była jednak za duża, a rywalki nie spuszczały z tonu, do samego końca grając w pełnej koncentracji.

Porażka w kiepskim stylu mocno podrażniła Łodzianki. Kolejną odsłonę rozpoczęły punktowaniem 4:0. Siatkarki SSC Palmberg nie odpuszczały jednak, starały się grać mocną zagrywką, myliły się też EŁKaeSianki. W wyniku tego dość szybko na tablicy wyników pojawił się remis 6:6. Niemiecki zespół już nie odpuszczał, choć ŁKS cały czas był mały kroczek z przodu. Łodzianki przetrzymały napór rywalek i gdy Bociek huknęła w kontrze zaczęły prowadzić już wyraźniej (13:10). Obie drużyny wymieniały się atakami, jednak to Niemki co jakiś czas popełniały w nim błąd. Kontry natomiast kończyły Wiewióry, co podwyższało ich prowadzenie (19:13). Mimo prób, chociażby w bloku, przyjezdne nie nawiązały już walki w tym secie. ŁKS serią punktów wywalczył piłkę meczową (24:16). Całe starcie zakończył udany blok ekipy z Łodzi.

MVP spotkania została wybrana Monika Bociek z dorobkiem 21 punktów.