ŁKS Commercecon Łódź – Swietelsky Bekescsaba 3:1

Puchary Europejskie

2021-11-16

Warto zapamiętać.
Był to pierwszy mecz fazy 1/16 Pucharu CEV.

Międzynarodowe rozgrywki organizowane cyklicznie przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów, przeznaczone dla żeńskich drużyn klubowych zajmujących czołowe miejsca w europejskich ligach krajowych, które nie zostały zakwalifikowane do Ligi Mistrzyń.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęły Łodzianki, które powoli łapały swój rytm, utrzymując dwa, trzy punkty przewagi. Kolejne akcje kończyła Veronica Jones-Perry. Dzięki jej skuteczności w kontrach udało się wyjść na czteropunktowe prowadzenie (17:13). Przy stanie 18:15 o czas poprosił trener Węgierek, ale na niewiele się on zdał. W końcówce zatrzymana została Martyna Grajber i dystans się zmniejszył (20:18). Po asie serwisowym Joanny Pacak wydawało się, że już nic złego ŁKS-owi nie grozi (23:18). Wówczas przydarzył się jednak nieoczekiwany przestój. Gdy Sara Najdić wygrała walkę na siatce, interweniować musiał Michal Masek. Zrobiło się nerwowo, lecz w decydującym momencie Swietelsky Bekescsaba nie ustrzegł się błędów – najpierw siatkarki wpadły w siatkę, a później prosto w blok uderzyła Marta Drpa.

Łodzianki od początku drugiego seta bardzo mocno zagrywały, sprawiając przeciwniczkom spore problemy. Dodatkowo ŁKS popisał się świetną serią – od 5:3 wygrał siedem kolejnych akcji. Ze skrzydeł skutecznie atakowały Veronica Jones-Perry i Weronika Sobiczewska. Zawodniczki z Węgier były całkowicie pogubione. Pojedyncze ataki Rebeki Zolyomi i Sary Klisury nie wystarczyły, by zmniejszyć straty. EŁKaeSianki robiły swoje, dorzucając kolejne oczka blokiem (20:8). Pietra Jukoski plasem zakończyła zmagania w tej części meczu (25:15).

Znów seta lepiej rozpoczęły Łodzianki. Veronica Jones-Perry grała bardzo skutecznie w ataku i było 4:0. Tak szybko jak Łodzianki osiągnęły przewagę, tak szybko ją straciły – wszystko przez błędy własne i dyspozycję Marty Drpy. Pojedynek się wyrównał i żadna z ekip nie była w stanie przejąć inicjatywy. Zmieniło się to dopiero po punktowych zbiciach Kamili Witkowskiej i Julity Piaseckiej (16:12). Wystarczył jednak moment nieuwagi, aby oba zespoły dzieliło tylko oczko. Ponownie w końcówce nie brakowało emocji. Tym razem po błędzie Martyny Grajber w przyjęciu triumfował Swietelsky Bekescsaba (25:23).

Czwartego seta, również lepiej rozpoczęły EŁKaeSianki. To One pierwsze wyszły na prowadzenie, dzięki skutecznej grze Martyny Grajber. ŁKS skuteczne ataki przeplatał jednak błędami, ale dyspozycja w polu serwisowym pozwoliła ponownie wyjść na prowadzenie. Najpierw asem popisała się Julita Piasecka (15:11), później oczko z zagrywki dorzuciła Martyna Grajber (18:12). Mecz skutecznym atakiem z szóstej strefy zakończyła Veronica Jones-Perry (25:19).

MVP spotkania została wybrana Paola Martyna Grajber, która zdobyła 11 punktów.

– Veronica Jones-Perry,
– Martyna Grajber,
– Joanna Pacak,
– Kamila Witkowska,
– Weronika Sobiczewska,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Krystyna Strasz (Libero), Pietra Jukoski, Julita Piasecka, Angelika Gajer.
Trener: Michal Masek.
Trener II: Bartłomiej Bartodziejski.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Michał Cichy.

ŁKS Commercecon Łódź – Martyna Grajber i Pietra Jukoski po meczu ze Swietelskym Bekescsaba (CEV Cup) i przed derbami Łodzi