zawody / turniej

2023-08-12

Gdańsk

Warto zapamiętać:
– był to pierwszy mecz ŁKS Commercecon Łódź w letnim, plażowym turnieju PreZero Grand Prix PLS 2023,
– turniej był 4 edycją letniego turnieju w piłce siatkowej, zorganizowaną przez Polską Ligę Siatkówki dla męskich i kobiecych klubów uczestniczących w PlusLidze, Tauron 1. Lidze oraz Tauron Lidze,
– 12 drużyn zostało podzielonych na 3 grupy, ŁKS znajdywał się w grupie B,
– każda z drużyn na boisku liczyła cztery osoby,
– mecze były rozgrywane w Gdańsku na Energa Stadion Letni.
– kapitanem zespołu była Paulina Zaborowska.

1. set
Pierwsze akcje należały do Łodzianek, jednak Opolanki szybko wyrównały wynik (3:1, 3:3). W kolejnych akcjach siatkarki z Opola przejęły inicjatywę – wywierały presję zagrywką i zaczęły górować na siatce (4:8). Ze zmiennym szczęściem atakowała Aleksandra Gryka. W drugiej części seta Wiewióry zaczęły odrabiać straty i przy stanie 15:18 interweniował opolski szkoleniowiec. Seria przy zagrywkach Pauliny Zaborowskiej trwała, po dwóch kontratakach Aleksandry Dudek ŁKS wyrównał wynik (18:18). Końcówka seta była zacięta. Po zagraniu z lewego skrzydła opolskiej kapitan Barbary Adamskiej to przeciwniczki wygrały seta.

2. set
Druga odsłona również zaczęła się od prowadzenia 3:1 EŁKaeSianek. Nie brakowało przedłużonych wymian. Po skutecznym zagraniu Aleksandry Gryki o czas poprosił trener Parcej (5:1). W kolejnych akcjach po interwencji szkoleniowca opolanki rzuciły się do odrabiania strat (7:6). Po zmianie stron siatkarki z Opola miały problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. W dalszej fazie seta walka była zacięta. Chociaż opolanki wyszły na prowadzenie, to Siatkarki z Łodzi szybko ponownie przejęły inicjatywę. Do końca nie brakowało emocji. Chociaż ŁKS odskoczył na 23:20, po bloku opolanek i asie Adamskiej ponownie wynik wyrównał się (23:23). Łodzianki jako pierwsze miały piłkę setową, ale nie wykorzystały jej. Punkt na wagę zwycięstwa opolanek zdobyła Justyna Czupryniak.