ŁKS Commercecon Łódź – Uni Opole 3:0
(25:19, 25:17, 25:18)

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-01-22

Był to mecz dwunastej kolejki rozgrywek Tauron Ligi – 87. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Gospodynie doskonale rozpoczęły pierwszego seta, szybko wychodząc na prowadzenie 7:2. Z biegiem czasu rywalki odrobiły straty. Gdy Valentina Diouf przeszła linię ataku, mieliśmy remis 7:7. Dość długo gra toczyła się punkt za punkt, aż Łódzki blok zatrzymał Lanę Conceiciao i zrobiło się 18:16 dla Wiewiór. A gdy po bloku zaatakowała Julita Piasecka, Łódzkie Wiewióry prowadziły już 20:16. Tej przewagi EŁKaeSianki już nie oddały, a ostatni punkt zdobyły dzięki błędnej zagrywce Vivian Pellegrino.

W drugim secie Łodzianki od początku zagrały agresywnie. Po ataku Kamili Witkowskiej prowadziły 5:2, a ataki Diouf dały im przewagę 10:4. Gdy zablokowana została Kinga Stronias, zrobiło się już 14:7 dla ŁKS. Pod koniec drugiej partii, urazu palca doznała libero UNI Adriana Adamek, a chwilę później pod siatką doszło do groźnego zderzenia, w którym ucierpiała kostka Lany Conceicao. Przyjezdne nie były w stanie odwrócić losów seta. ŁKS wygrał do 17 i prowadził już 2:0.

Na początku trzeciej partii okazało się, że brazylijska skrzydłowa UNI, nie jest zdolna do gry, więc zastąpiła ją Amelia Senica. Set rozpoczął się od wyrównanej gry (4:4), jednak gospodynie szybko złapały swój rytm. Dwie punktowe zagrywki posłała Kamila Witkowska (9:4), a na 11:6 zaatakowała Anastasiia Hryshchuk. Kolejny z ataków Kamili Witkowskiej dał Wiewiórom prowadzenie 15:9. Opolanki robiły co mogły, jednak nie były w stanie przełamać dominacji rywalek. Seta i cały mecz zakończył atak Julity Piaseckiej (25:18).

MVP spotkania, została wybrana Roberta Ratzke, która przez cały mecz świetne rozgrywała piłki swoim koleżankom z Drużyny.