ŁKS Commercecon Łódź – VakifBank Istambuł 0:3

Sezon 2020/2021 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

2021-02-02

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Był to czwarty mecz drużyny ŁKS Commercecon Łódź w grupie C Ligi Mistrzyń, sezonu 2020/2021 (oficjalna nazwa 2021 CEV Volleyball Champions League – Women). Był to 21. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.
Ze względu na pandemię COVID-19, rozgrywki grupowe, które decydowały o awansie do ćwierćfinałów, były przeprowadzone w ramach dwóch turniejów, w systemie “każdy z każdym”. Drużyny miały do rozegrania w sumie 6 meczów grupowych i w przypadku grupy C, turnieje miały miejsce w Płowdiw (24–26 listopada 2020 i w Łodzi (2–4 lutego 2021). Drużyna ŁKS Commercecon Łódź mierzyła się z zespołami:
tureckiego VakıfBank SK Istambuł,
francuskiej  ASPTT Mulhouse,
bułgarskiej Maritza Plovdiv.

1. set.
Turczynki od początku pierwszego seta dominowały na boisku, powiększając swoją przewagę do 20:13. EŁKaeSianki podjęły walkę i doprowadziły do stanu 21:24, ale ostatni punkt zdobyła Isabella Haak. Przyjezdne wyszły na prowadzenie 1:0.

2. set.
Drugi set był wyrównany do stanu 17:17, ale wejście na zagrywkę Maji Ognjienovic pozwoliło siatkarkom z Istambułu zdobyć przewagę i utrzymać ją do końca partii 25:19.

3. set.
W trzecim secie na boisku dominowały przyjezdne 21:12. Ostatni punkt w meczu zdobyła Michelle Bartsch-Hackley i zawodniczki VakifBank zanotowały na swoim koncie czwarte zwycięstwo w grupie.

MVP spotkania, została wybrana Maja Ognijenovic, która zdobyła 4 punkty. Najlepszą zawodniczką ŁKS została wybrana Katarina Lazović z dorobkiem 12 punktów.