ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:0
(25:19, 25:16, 25:13)

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-01-24

Był to mecz siedemnastej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga – 85. edycji. mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 68. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 16. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Lepiej zaczęły siatkarki ŁKS (20:15) i wysokie prowadzenie utrzymały do końca seta. Ostatni punkt zdobyła skutecznym atakiem Klaudia Alagierska.

Początek seta był bardzo wyrównany. Obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 8:8. Wejście na zagrywkę Aleksandry Wójcik pozwoliło stworzyć “Wiewiórom” wysoką przewagę, którą utrzymały do końca partii. Ostatni punkt w drugim secie zdobyła pojedynczym blokiem Joanna Pacak.

Na boisku dominowały łodzianki (21:13). W końcówce seta na zagrywkę weszła Oliwia Laszczyk, która dzięki swoim mocnym serwisom doprowadziła zespół do zwycięstwa w meczu 3:0.

MVP spotkania, została wybrana Katarina Lazović z dorobkiem 13 punktów.