ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:1
(25:22, 21:25, 25:20, 25:20)

Sezon 2019/2020 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-11-15

Był to mecz piątej kolejki sezonu 2019/2020 rozgrywek Tauron Liga – 84 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 67 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 15 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Dzięki dobrym zagrywkom Aleksandry Wójcik, ŁKS szybko wyszedł na prowadzenie w pierwszym secie 9:5 i dzięki licznym błędom przyjezdnych, łodzianki utrzymały przewagę do końca seta.

W tej partii, siatkarki z Wrocławia osiągnęły trzy-czteropunktowe prowadzenie.
“Wiewióry” walczyły do końca, ale nie udało się im odrobić strat i w meczu był remis 1:1.

Kolejna odsłona był bardzo wyrównana, ale dzięki zmianie w drużynie gospodyń (Edelman-Mori), to właśnie ŁKS wyszedł na prowadzenie i wygrał tę partię 25:20.

Przez całego czwartego seta, ŁKS miał trzy-czteropunktową przewagę, którą utrzymał do końca, a ostatni punkt w meczu zdobyła skutecznym atakiem Izabela Kowalińska.

MVP spotkania została wybrana Joanna Pacak, która zdobyła 19 punktów.