ŁKS Commercecon Łódź – #VolleyWrocław 3:1
(25:23, 29:27, 15:25, 25:21)

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-02-19

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Wrocławia wystąpiły cztery byłe zawodniczki ŁKS – Regiana Bidias, Magdalena Saad, Joanna Pacak i Lucie Mühlsteinová,
– na ławce trenerskiej w drużynie z Wrocławia siedziało dwóch byłych trenerów ŁKS – Michal Masek i Bartłomiej Bartodziejski.

Był to mecz szesnastej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Początek meczu był bardzo wyrównany, obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 17:17. Przy zagrywce Regiana Bidias, przeciwniczki wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Skuteczny atak, a następnie zagrywki w wykonaniu Kamili Witkowskiej, pozwoliły ŁKS wyrównać w tej partii 21:21. Wiewióry piłkę setową miały po asie serwisowym Lany Scuki, a pierwszą piłkę setową atakiem skończyła Zuzanna Górecka (25:23).

Druga partia również rozpoczęła się od gry punkt za punkt, jednak tym razem trwała krócej, bo do stanu 4:4, a gdy na zagrywkę weszła Zuzanna Górecka ŁKS wyszedł na trzy punktowe prowadzenie. ŁKS utrzymał dwu-trzypunktowe prowadzenie, a przy stanie 19:17, Trener Alessandro Chiappini dokonał podwójnej zmiany (Diouf-Hryshchuk i Ratzke-Gajer). As serwisowy Regiany Bidias spowodował, że na tablicy wyników widniał remis 21:21. Końcówka seta była bardzo wyrównana, do stanu 27:27, obie drużyny zdobywały punkt za punkt, jednak błąd w polu zagrywki Regiany Bidias i skuteczny atak Valentiny Diouf, pozwolił Łodziankom wygrać drugiego seta 29:27.

Trzeciego seta lepiej rozpoczęły siatkarki z Wrocławia 6:4, 13:9. Błędy w polu zagrywki i w przyjęciu po stronie Łodzianek spowodowały, że przeciwniczki wyszły na wysokie prowadzenie 22:12. Trener ŁKS rotował składem wpuszczając na boisku: Kingę Drabek, Anastazję Hryshchuk i Angelikę Gajer, jednak nie przyniosło to zamierzonych efektów i Wrocław wygrał tę partię 25:15.

Czwartą partię również rozpoczęły lepiej Wrocławianki, wychodząc na prowadzenie 8:5. Jednak gry na zagrywkę weszła Zuzanna Górecka, Łodzianki odrobiły straty i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. ŁKS utrzymał do końca partii trzy-czteropunktowe prowadzenie, piłkę setową dał Im blok Kamili Witkowskiej, a ostatni punkt w meczu również zdobyła Kamila, tylko tym razem atakiem.

MVP spotkania, została wybrana Kamila Witkowska, która zdobyła 17 punktów, w tym 4 blokiem.

– Kamila Witkowska,
– Valentina Diouf,
– Zuzanna Górecka,
– Aleksandra Gryka,
– Julita Piasecka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Lana Scuka, Kinga Drabek (Libero), Anastazja Hryshchuk i Angelika Gajer.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

ŁKS Commercecon Łódź – Valentina Diouf i Kamila Witkowska po meczu z VolleyWrocław