ŁKS Commercecon Łódź – Wisła Warszawa 3:0
(25:16, 25:22, 25:19)

Sezon 2019/2020 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-12-01

Warto zapamiętać.
W dniu meczu, kibice wraz z zespołem, obchodzili urodziny Darii Szczyrby i statystyka zespołu Michała Cichego.

Był to mecz siódmej kolejki sezonu 2019/2020 rozgrywek Tauron Liga – 84 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 67 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 15 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

W pierwszym secie, ŁKS bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 6:1, 12:2 i utrzymał przewagę do końca, wychodząc na prowadzenie w meczu 1:0.

Przez całego drugiego seta, eŁKaeSianki miały dwu-trzypunktową przewagę.
Mimo, że warszawianki walczyły do końca, nie były w stanie odrobić strat i doprowadzić do remisu w meczu.

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany.
Obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 10:10.
Przerwa na żądanie Marka Solarewicza, pozwoliła “Łódzkim Wiewiórom” wyjść na prowadzenie, a ostatni punkt w meczu zdobyła skutecznym atakiem Izabela Kowalińska.

MVP spotkania, została wybrana Klaudia Alagierska z dorobkiem 14 punków.