(12:19, 23:8, 23:26, 19:12)

Sezon 2023/2024 - I liga koszykówki kobiet - drugi poziom rozgrywkowy

Koszykówka kobiet

2024-01-13

W meczu 14 kolejki I ligi, gościliśmy w hali Zatoka Sportu młody i nieobliczalny zespół uczennic SMS PZKOSZ Łomianki. Zawody zaczęły się od bardzo wyrównanej gry. W połowie I kwarty, drużyna gości osiągnęła minimalną przewagę, którą systematycznie powiększała. Po 10 minutach notujemy 7 punktów straty (12:19). Druga kwarta przyniosła całkowitą zmianę obrazu gry. Nasze zawodniczki zaczęły sobie znacznie lepiej radzić z obroną strefową przeciwniczek, odrabiając całość strat w 14 minucie, a następnie budując solidną przewagę. Na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 35:27.

Trzecia kwarta przebiegała pod znakiem nerwowej gry naszych koszykarek. Zawodniczki SMS zanotowały kilka zbiórek w ataku, które zamieniły w punkty. Po 30 minutach przewaga biało-czerwono- białych stopniała do 5 punktów (58:53). Początek ostatniej części meczu to powrót do dobrej skuteczności i ponowne mozolne budowanie przewagi. W 35 minucie odskakujemy na 10 punktów, a w ostatnich minutach na 17 (77:60 po rzucie za 3 punkty Magdy Szkop). Ostatecznie wygrywamy 77:65 i co ważne, odrabiamy 7 punktów straty z pierwszej rundy.

Najskuteczniejszą zawodniczką naszej drużyny okazała się Magdalena Szkop (29 punktów, 7 zbiórek oraz 9 asyst) Znakomite double double zanotowała Angelika Kowalska (19 punktów oraz 10 zbiórek). Anita Plucińska zdobyła 16 punktów oraz zebrała 8 piłek. Znakomitą zmianę zanotowała Aleksandra Dzięciołowska (8 punktów, 5 zbiórek oraz 3 asysty).