(11:25, 17:18, 14:19, 15:5)

Sezon 2023/2024 - I liga koszykówki kobiet - drugi poziom rozgrywkowy

Koszykówka kobiet

2024-02-07

Drużyna gości zawitała do hali Zatoka Sportu wzmocniona trzema zawodniczkami ekstraklasowej Polonii Warszawa i od początku postawiła bardzo twarde warunki gry. W pierwszej kwarcie zawodniczki Trójki zdominowały walkę pod obiema tablicami, trafiają przy tym kilka rzutów za 3 punkty i wygrywając tę część meczu 25:11. Druga kwarta była zdecydowanie bardziej wyrównana, jednak mino kilku lepszych momentów na przerwę schodzimy przy wyniku 28:43. Trzecia kwarta nie przyniosła znaczącej zmiany w obrazie gry. Koszykarki z Żyrardowa kontrolowały przebieg meczu dorzucając do przewagi kolejnych 6 punktów. Przed ostatnią częścią gry notujemy 20 punktów straty. Ambitna postawa naszych koszykarek pozwoliła na odrobienie 10 punktów. Na trzy minuty przed końcem meczu przegrywamy 54:64 i mimo kilku szans na zdobycie punktów, nie udaje się zbliżyć do bardzo pewnie grających żyrardowianek. Mimo ambitnej postawy i wygrania czwartej kwarty 15:5, przegrywamy mecz 57:67. W naszej drużynie 23 punkty i 12 zbiórek zanotowała Angelika Kowalska, Magda Szkop zdobyła 19 punktów, a Marta Kawczyńska zaliczyła 8 punktów.