ŁKS KK Łódź – AZS Uniwersytet Gdański 70:43
(17:13, 8:5, 23:14, 22:11)

Sezon 2023/2024 - I liga koszykówki kobiet - drugi poziom rozgrywkowy

Koszykówka kobiet

2024-02-03

Biało czerwono białe były zdecydowanym faworytem z uwagi na to, że koszykarki z pomorza w trwającym sezonie zaledwie raz schodziły z parkietu z wygraną. Mecz rozpoczął się od nerwowej gry obu drużyn. Nasze zawodniczki miały duże problemy ze skutecznym wykańczaniem rzutów, stąd po pięciu minutach gdańszczanki prowadziły piłkarskim wynikiem 4:2. Kolejne minuty przyniosły skuteczniejszą grę, dzięki czemu kwartę kończymy przy prowadzeniu 17:13. Drugie dziesięć minut to nadal nieskuteczna gra w ataku obu drużyn. Oba zespoły mozolnie gromadziły punkty. Na przerwę schodzimy przy prowadzeniu 25:18. Początek 3 kwarty przyniósł ambitną pogoń gości, zakończoną zaledwie trzypunktowym prowadzeniem naszych koszykarek w 25 minucie meczu (33:30). W tym momencie zaliczamy 13 punktowy serial i budujemy solidną przewagę 16 punktów w 29 minucie gry. Przed ostatnią kwartą prowadzimy 48:32. Bardzo szybko powiększamy przewagę do 57:32. W tym momencie jasnym się stało, że biało czerwono białe odniosą 7. zwycięstwo w sezonie. Ostatecznie wygrywamy pewnie 70:43.

Najlepiej punktującymi zawodniczkami w ŁKS były:
– Magdalena Szkop – 16 pkt , 8 asyst i 4 przechwyty (eval 15)
– Anita Plucińska – 15 punktów , 7 zbiórek (eval 14),
– Angelika Kowalska 14 punktów, 7 zbiórek (najwyższy eval w zespole 21).
Marta Kawczyńska zaliczyła 8 i 6 zbiórek natomiast Zosia Skonieczna w ciągu 10 minut zaliczyła smakowite 8 punktów i 4 zbiórki.