Sezon 1986/1987 - I liga - najwyższy poziom rozgrywkowy

Hokej

1987-04-28

Warto zapamiętać.
Mecz po trzech tercjach zakończył się remisem. Zgodnie z regulaminem nastąpiła dogrywka, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Lepszymi specjalistami w strzelaniu goli okazali się łodzianie, którzy wygrali 2:1, zdobywając bramki po strzałach Stopczyka i Sikory. Celnym trafieniem dla Cracovii popisał się Steblecki.

32. sezon I ligi polskiej w hokeju na lodzie rozegrany został na przełomie 1986 i 1987 roku. Był to 51. sezon rozgrywek o mistrzostwo Polski. W rundzie zasadniczej udział wzięło 10 drużyn, które rozegrały ze sobą po 2 mecze. Następnie zespoły zostały podzielone na dwie grupy: Silną (6 drużyn) i Słabszą (4 drużyny). W grupie Silnej zespoły grały ze sobą po 2 mecze, a w grupie Słabszej po 4 mecze. W play-offach drużyny grały między sobą do 2 zwycięstw w każdej parze. Nagrodę “Złoty Kij”, dla najlepszego zawodnika najwyższej klasy rozgrywkowej w ramach mistrzostw Polski w hokeju na lodzie, otrzymał zawodnik ŁKS, Jan Stopczyk.

Skład ŁKS w sezonie:
– bramkarze – Krzysztof Adamczyk, Andrzej Hahn,
– zawodnicy z pola – Andrzej Chodakowski, Adam Wasiak, Sylwester Kuśmider, Zbigniew Witczak, Jacek Masłowski, Jan Stopczyk, Mariusz Piasecki, Grzegorz Sikora, Andrzej Ludwig, Sławomir Siódemski, Sławomir Pietrzak, Piotr Rybowski, Włodzimierz Król, Maciej Przybysz, Stanisław Chrobak, Robert Chrobak, Krzysztof Wdowiak, Bogdan Cyniak, Dariusz Skowron-Skowroński.