Łukasz Dynel
nowym piłkarzem ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-07-08

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Łukasz Dynel został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. 24-letni napastnik podpisał roczny kontrakt, ważny do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Piłkarz wzmocni drugą drużynę biało-czerwono-białych, występującą w III lidze.

Łukasz Dynel jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego. W grupach młodzieżowych ŁKS-u zbierał piłkarskie szlify między innymi pod okiem Jarosława Byczkowskiego. W seniorskiej drużynie rosły (mierzący 192 cm wzrostu) atakujący zadebiutował jako 19-latek w końcówce sezonu 2014/15, wchodząc na ostatnie minuty trzecioligowego spotkania z Bronią Radom. W kolejnych rozgrywkach, w rundzie jesiennej, na murawie pojawiał się już częściej, a podczas wygranego 6:2 meczu z Oskarem Przysucha zaliczył premierowe trafienie w biało-czerwono-białych barwach. Jako ciekawostkę, warto przy tym wspomnieć, że we wspomnianym okresie barw „Rycerzy Wiosny” bronił również Aleksander Ślęzak, czyli obecny kapitan rezerw ŁKS-u.

Po odejściu z ŁKS-u wiosną 2016 roku Dynel trafił najpierw na pół roku do Andrespolii Wiśniowa Góra, a następnie do Neru Poddębice, gdzie występował przez 2,5 sezonu. Wiosną 2019 roku Łukasz został zawodnikiem czwartoligowego KS Kutno, a równo rok później po udanej rundzie jesiennej (19 goli) postanowił spróbować sił na Półwyspie Apenińskim i przeniósł się do ASD Città di Acireale 1946. Zespołowi z Sycylii miał pomóc w awansie z Serii D do Serii C, ale jego plany pokrzyżowało zawieszenie rozgrywek w związku z pandemią koronawirusa. W zaistniałej sytuacji Dynel wrócił do trzecioligowego już KS Kutno i w minionych rozgrywkach zdobył 12 bramek, przyczyniając się do wywalczenia przez kutnowską drużynę dziewiątego miejsca.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this