Marcin Pogorzała nowym trenerem pierwszej drużyny piłkarzy ŁKS Łódź 

Łódź 2022

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2022-03-07

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Po dokonaniu analizy postawy drużyny w tym sezonie i oszacowaniu szans na zrealizowanie postawionego przed zespołem celu, władze klubu w porozumieniu z dyrektorem sportowym Krzysztofem Przytułą, postanowiły dokonać zmiany na stanowisku pierwszego trenera, powierzając je Marcinowi Pogorzale. W związku z tym umowa z Kibu Vicuñą została rozwiązana. W środowym meczu z Puszczą Niepołomice oraz w pozostałych spotkaniach do końca sezonu, piłkarzy ŁKS poprowadzi trener Marcin Pogorzała. Otrzymał on warunkowe pozwolenie na pracę trenerską w pierwszej lidze.­

Marcin Pogorzała prowadził już piłkarzy ŁKS w roli pierwszego trenera w końcówce poprzedniego sezonu. Jego bilans z tego okresu to:
– 2 zwycięstwa,
– 1 remis,
– 1 porażka.

Nowy sztab szkoleniowy pierwszej drużyny ŁKS tworzyć będą:
– Marcin Pogorzała – pierwszy trener,
– Paweł Drechsler – asystent,
– Jacek Janowski – trener bramkarzy,
– Michał Lewandowski – trener przygotowania motorycznego,
– Marek Jędrzejewski, Damian Krajewski i Marcin Kwiatkowski – fizjoterapeuci.

José Antonio Vicuña Ochandorena został trenerem ŁKS w czerwcu 2021 roku i od tego momentu prowadził naszych piłkarzy w 23 oficjalnych meczach. Pod wodzą Hiszpana ełkaesiacy wygrali 8 spotkań, 8 meczów zremisowali i 7 przegrali (bilans w lidze: 8 zwycięstw, 7 remisów, 6 porażek; bramki: 23:20). W momencie zmiany trenera. drużyna zajmuje 9. miejsce w Fortuna 1 Lidze. Dziękujemy trenerowi Kibu Vicuñi za jego ogromne zaangażowanie w trakcie sprawowania funkcji trenera pierwszoligowego zespołu ŁKS i życzymy mu powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this