Marcin Pogorzała nowym trenerem piłkarzy ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-06-01

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Marcin Pogorzała został nowym trenerem piłkarzy Łódzkiego Klubu Sportowego. 33-latek zastąpił na stanowisku Ireneusza Mamrota, który rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Asystentem trenera został Paweł Drechsler.

Nowy sztab szkoleniowy pierwszej drużyny ŁKS Łódź, tworzyć będą:
– Marcin Pogorzała – pierwszy trener,
– Paweł Drechsler – asystent,
– Jacek Janowski – trener bramkarzy,
– Michał Lewandowski – trener przygotowania motorycznego,
– Marek Jędrzejewski, Damian Krajewski i Marcin Kwiatkowski – fizjoterapeuci.

Marcin Pogorzała prowadził już pierwszą drużynę ŁKS, w jednym z pierwszoligowych spotkań tego sezonu, gdy pod koniec rundy jesiennej zastępował zawieszonego za czerwoną kartkę Wojciecha Stawowego. Pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego trener, pracuje w klubie od niemal dwóch lat. Dołączył do sztabu I drużyny ŁKS, 10 czerwca 2019 roku, jeszcze za kadencji Kazimierza Moskala. Wcześniej z prowadził rezerwy ŁKS i drużynę juniorów.

32-letni Paweł Drechsler rozpoczął pracę w ŁKS latem 2017 roku. W klubie pełnił już wiele funkcji, między innymi: pierwszego trenera rezerw ŁKS, koordynatora Akademii ŁKS oraz trenera odpowiedzialnego za przygotowanie motoryczne zawodników Akademii ŁKS. Ostatnio wraz z Marcinem Matysiakiem prowadził w zespół rezerw ŁKS, lidera IV ligi łódzkiej i finalisty Wojewódzkiego Pucharu Polski. Trenerzy Drechsler i Pogorzała są w klubie od lat i doskonale znają potencjał zawodników i filozofię ŁKS.

Trener Ireneusz Mamrot zakończył współpracę z ŁKS po 13 spotkaniach. Pod jego wodzą ŁKS wygrał 5 meczów, 3 zremisował i 5 przegrał. Średnia punktowa Mamrota to 1,38 pkt na mecz, bilans bramkowy wynosił 15:15. Wraz z Mamrotem klub opuścił jego asystent, Adrian Siemieniec.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this