Marek Kozioł nowym piłkarzem ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-06-23

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Marek Kozioł został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. 33-letni bramkarz, związał się z klubem z alei Unii dwuletnim kontraktem (do 30 czerwca 2023 roku), z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Nowy golkiper Łódzkiego Klubu Sportowego urodził się 1 czerwca 1988 roku w Nowym Sączu. W tamtejszej Sandecji rozpoczął piłkarską karierę i w barwach tego klubu zadebiutował w 2007 roku na poziomie trzeciej ligi (wcześniej występował m.in. w rezerwach tego klubu). Od tego momentu Marek Kozioł był zazwyczaj pierwszym wyborem trenerów zespołu, z którym przebył drogę wiodącą od wspomnianej trzeciej ligi, aż do zaplecza ekstraklasy.

Bardzo dobra postawa bramkarza w pierwszej lidze, zwróciła uwagę ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Kolejne dwa lata zawodnik spędził na Dolnym Śląsku i w tym czasie zdążył zadebiutować w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jesienią 2013 roku golkiper wrócił do Sandecji, a dwa lata później strzegł już bramki drugoligowej wówczas Stali Mielec, z którą wywalczył awans na zaplecze ekstraklasy. W 2018 roku powrócił do Sandecji. W 2019 trafił do występującej w ekstraklasie Korony Kielce, w której grał do zakończenia ostatniego sezonu. W rozgrywkach 2020/2021 Marek Kozioł zaliczył 21 występów (w tym 20 na poziomie Fortuna 1 Ligi; osiem meczów bez straty gola).

Dodajmy do tego, że mierzący 199 cm bramkarz,  rozegrał w ekstraklasie dotąd 31 spotkań (dziesięć z „czystym kontem”), a na jej zapleczu aż 156 (z czego 50 meczów bez straty gola).


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this