Metalkas Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

2023-12-29

Miejsce wydarzenia.
Bydgoszcz

Opis.
Był to trzynasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2023/2024 rozgrywek Tauron Liga – 88. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Warto zapamiętać:
– w meczu udziału nie wzięły kontuzjowane: Zuzanna Górecka i Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– pod nieobecność Pauliny Maj-Erwardt, kapitanem w tym meczu była Kamila Witkowska,
– w drużynie z Bydgoszczy na boisku wystąpiła była zawodniczka ŁKS, Magdalena Saad.

1. set.
Po swojej myśli rozpoczęły spotkanie Łodzianki, które po atakach Valentiny Diouf prowadziły 3:0. Obie ekipy na starcie pojedynku nie były bezbłędne w ofensywie, ale po zatrzymaniu Wiktorii Makarewicz, Wiewióry zwiększyły swoją przewagę do czterech oczek (7:3). Przez chwilę gospodynie traciły tylko dwa oczka do EŁKaeSianek, ale po tym, jak Aleksandra Dudek ustrzeliła asa serwisowego, o przerwę poprosił trener Tęcza (13:9). Po czasie jednak seria zagrywek przyjmującej trwała nadal, ekipa z Łodzi dorzuciła blok (15:9). Drużyna z Bydgoszczy miała jedynie chwilowe zrywy. Po tym, jak Pola Nowakowska zaatakowała po antence, raz jeszcze interweniował Jakub Tęcza (17:12). Po bloku na Joannie Sikorskiej, Drużyna z Łodzi prowadziła ośmioma oczkami (22:14). Tak jak początek seta, tak i jego koniec należał do Valentiny Diouf i ŁKS wyszedł na prowadzenie w meczu 1:0 (25:19).

2. set.
Bydgoszczanki rozpoczęły od prowadzenia 2:0, dzięki dobrej grze blokiem i skutecznej ofensywie. Jeszcze przez moment przewagę utrzymywały gospodynie. Wymiany były długie i obfitowały w wiele kontrataków. Po asie Roberty Ratzke, Łodzianki miały dwa punkty więcej (9:7) i o czas poprosił trener Tęcza. Z problemami w ataku zaczęły borykać się Bydgoszczanki, kontrę skończyła Diouf, a na blok nadziała się Nowakowska (11:7). Gra Pałacu zdecydowanie falowała. Po dwóch atakach Amandy Campos Wiewióry prowadziły 16:11, raz jeszcze grę przerwał szkoleniowiec gospodyń. ŁKS zmierzał po zwycięstwo, chociaż w jego szeregach doszło do chwilowego rozluźnienia – trzy oczka z rzędu zdobyły rywalki (20:17). Łódzkie Wiewióry wróciły do swojej dobrej gry, zwieńczeniem seta był błąd gospodyń w ataku (25:19).

3. set.
Od samego początku trzeciej partii obie ekipy grały punkt za punkt, wynik oscylował wokół remisu (4:4). Po tym, jak Łodzianki wyszły na dwa “oczka” do przodu, o przerwę poprosił trener Tęcza, co zaowocowało ponownym remisem (6:6). Po uderzeniu Valentiny Diouf oraz dwóch punktowych blokach Sonii Stefanik z rzędu, EŁKaeSianki wysunęły się na trzypunktowe prowadzenie (9:6). Nie do zatrzymania w ataku była Amanda Campos, która dołożyła jeszcze zagrywkę (12:8). Całkowicie bezradne wobec Łódzkiego muru były Bydgoszczanki (15:8, 17:8). Ostatnie dwie akcje należały do Aleksandry Dudek, dzięki czemu ŁKS mógł świętować ostatnie w 2023 roku zwycięstwo (25:12).

MVP spotkania została wybrana Amanda Campos z dorobkiem 12 punktów.