Mistrzostwa Polski kadetów w kickboxingu kick-light

Włoszakowice 2021

Rodzaj zawodów.
Mistrzostwa Polski

Sekcja.
Kickboxing

Data wydarzenia.
2021-05-16

Miejsce wydarzenia.
Włoszakowice

Opis.
W dniach 14-16.05.2021 we Włoszakowicach dziewiątka eŁKaeSiaków wystąpiła w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w składzie:
– Amelia Kostrzewa,
– Kinga Mikuś,
– Fabian Bartczak,
– Dominik Diug,
– Alan Głyda,
– Michał Magin,
– Martin Mioduszewski,
– Dawid Skermund,
– Patryk Sławiński.

Kadeci młodsi i starsi rywalizowali w Kick-Light, juniorzy mierzyli się w Light-Contact. Na czterech matach o tytuły mistrzowskie walczyło łącznie 558 zawodników i zawodniczek z 87 klubów. Ogromny sukces zanotował Alan Głyda, który  został MISTRZEM POLSKI Kick Light kadetów starszych, w kategorii -47 kg na rok 2021!

Pozostali nasi Wojownicy wrócili do Łodzi bez medali, choć wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze. Bardzo blisko strefy medalowej byli juniorzy:
– Dominik Diug (w jego wadze -63 kg rywalizowało 38 zawodników!), który po dwóch pewnych wygranych uległ w ćwierćfinale późniejszemu wicemistrzowi Kamilowi Guzińskiemu (AZS AWF Warszawa),
– Dawid Skermund (-89 kg), który w walce o medal doznał porażki z rąk Jakuba Płachty (Tang Soo Do Pionki).

O wielkim pechu mogła mówić Kinga Mikuś (kadetka starsza -60 kg), która po znakomitym otwarciu przegrała z kontuzją pleców. Musieliśmy poddać walkę i do dalszej rozgrywki awansowała Natalia Widawska (Akademia Sportów Walki i Rekreacji ALEX Kutno). Ogromna złość i rozpacz naszej zawodniczki była w pełni uzasadniona, gdyż medal był w jej zasięgu.

Kolejnym wielkim pechowcem był Fabian Bartczak (kadet starszy -63 kg). Po dwóch okazałych zwycięstwach nad Jakubem Masternakiem (X Fight Piaseczno) i Janem Welensem (Bartoszycka Szkoła Taekwondo) w 1/8 spotkał się z Mateuszem Sokołowskim (Klub Sportowy Thor Szkoła Walki Ełk). Po przespanej pierwszej rundzie, w drugiej odrobił straty i o końcowym wyniku decydowało wskazanie sędziów, niestety dla nas niekorzystne, choć nie tylko naszym zdaniem to ręka Fabiana powinna powędrować do góry.

Kiepskie losowania spowodowały, że pozostali nasi Fighterzy nie przebrnęli eliminacji:
– Michał Magin (kadet młodszy -37 kg) po zwycięstwie nad Borysem Kuziarą (GSWW Najemnik Gliwice), w walce o medal uległ późniejszemu mistrzowi – Dawidowi Ciepłuchowi (Klub Sportowy Piechotka Team Zalewo) i ostatecznie został sklasyfikowany na 6 miejscu,
– Martin Mioduszewski (kadet starszy -52 kg) od razu trafił na faworyta kategorii – późniejszego zwycięzcę Macieja Konarzewskiego (Akademia Mieszanych Sztuk Walki Włocławek) i odpadł z walki o medale,
– Amelia Kostrzewa (kadetka starsza +70 kg) musiała uznać wyższość Żanety Stenki (GOSRiT Luzino) i uplasowała się na 5 pozycji,
– Patryk Sławiński (kadet młodszy -37 kg) mimo że w pierwszej walce pokonał Filipa Kościelskiego-Derdę (KS Beniaminek 03 Starogard Gdański), zakończył mistrzostwa poza ósemką.


Źródło informacji.
lksboks.com

Autor wpisu.
dziki-1969

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this