Mistrzostwo Polski ŁKS Łódź
w koszykówce kobiet

Łódź 1973

1973-03-18

Było to trzecie w historii Łódzkiego Klubu Sportowego mistrzostwo Polski zdobyte przez koszykarki.

W ostatni weekend sezonu koszykarki ŁKS grały dwumecz z drużyną AZS Poznań. W tym samym czasie, murowany kandydat do mistrzostwa – Wisła Kraków – gościła w Gdańsku na meczach ze spadkowiczem Spójnią. Wisła dość niespodziewanie przegrała obydwa spotkania, co otworzyło drogę do tytułu łodziankom. W sobotę, po wyrównanym meczu ŁKS pokonał AZS 72:68. W drugim spotkaniu, w niedzielę, przy głośnym dopingu fanów, łódzkie koszykarki osiągnęły przewagę punktową już przed przerwą, a w drugiej połowie jeszcze ją powiększyły. ŁKS wygrał z AZS Poznań 87:58 (45:33). Po zakończeniu spotkania w hali nastąpił szał radości. Kibice wspólnie z zawodniczkami mogli świętować kolejny tytuł mistrzowski.

Trener: Józef Żyliński.

21 Tytułów Mistrza Polski w grach zespołowych - Koszykówka, autor Jacek Bogusiak, Dziennik Łódzki