Mistrzostwo Polski ŁKS Łódź
w koszykówce kobiet

Łódź 1986

1986-04-12

Było to siódme w historii Łódzkiego Klubu Sportowego mistrzostwo Polski zdobyte przez koszykarki.

Przypadający w sobotnie popołudnie ostatni mecz sezonu w łódzkiej hali sportowej, drużyna ŁKS-u rozgrywała z zawodniczkami Ślęzy Wrocław. Koszykarki z Łodzi pokonały zespół z Dolnego Śląska 78:71 (41:31). Pomimo solidnego początku spotkania koszykarek z Wrocławia oraz ambitnej postawie w kolejnych minutach meczu, to dziewczyny z Łodzi posiadały więcej argumentów na zwycięstwo. Warto odnotować fakt, iż w zaledwie 3 minuty trwającego spotkania zawodniczki ŁKS-u zdobyły 13 “oczek”, a w tym czasie drużyna Ślęzy zero punktów. Po zakończeniu spotkania nastąpił szał radości na trybunach oraz parkiecie, odbyła się również ceremonia wręczenia medali. Po trzech latach tytuł mistrzowski powrócił do Łodzi.

Warto zapamiętać:
– drużyna koszykarek ŁKS-u wygrała 27 z 28 spotkań w sezonie 1985/1986,
– dla trenera Henryka Langierowicza był to pierwszy tytuł mistrzowski zdobyty z łódzkimi koszykarkami,
– konkurs organizowany przez redakcję katowickiego “Sportu” na najlepszą koszykarkę w sezonie 1985/1986 wygrała Bożena Sędzicka.

Trener: Henryk Langierowicz.

21 Tytułów Mistrza Polski w grach zespołowych - Koszykówka, autor Jacek Bogusiak, Sport (Katowice)