1997-03-24

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Było to dziewiąte w historii Łódzkiego Klubu Sportowego mistrzostwo Polski zdobyte przez koszykarki.

ŁKS Łódź w finałowych meczach podejmował Fota Dajan Gdynię. Dwa ostatnie spotkania odbywały się w Łodzi. Dzień wcześniej koszykarki ŁKS-u wygrały z gdyńską drużyną 71:64 (44:38). Ostatni mecz, decydujący o upragnionym tytule, wzbudzał ogromne zainteresowanie fanów. Biletów już dawno nie było, kibice gromadzili się przed halą już kilka godzin przed rozpoczęciem spotkania. Początek meczu pokazał, iż oba kluby będą walczyć o każdą piłkę. Do przerwy mieliśmy wyrównane widowisko, o czym świadczy chociażby raptem dwupunktowa przewaga koszykarek z Łodzi. Jednak po zmianie stron ŁKS już nie oddał zdobytej przewagi, a Fota tylko jednorazowo zdołała doprowadzić do wyrównania wyniku na tablicy. Mimo ambitnej postawy koszykarek z Gdyni, drużyna ŁKS-u potrafiła osiągać nawet dwucyfrową przewagę punktową. Do końca meczu łódzkie koszykarki nie dają już odebrać sobie zwycięstwa oraz mistrzostwa Polski. ŁKS Łódź pokonał Fotę Dajan Gdynia 67:65 (35:33), osiągając ponownie złoty medal po dwóch latach przerwy.

Warto zapamiętać:
– dla trenera Mirosława Trześniewskiego był to pierwszy tytuł mistrzowski zdobyty z łódzkimi koszykarkami.
– było to dotychczas ostatnie mistrzostwo Polski ŁKS-u Łódź w koszykówce kobiet i co ciekawe, osiągnięte w 30 rocznicę zdobycia pierwszego złotego medalu przez koszykarki Łódzkiego Klubu Sportowego.

Źródło informacji.
21 Tytułów Mistrza Polski w grach zespołowych - Koszykówka, autor Jacek Bogusiak, lksfans.pl