MTV Stuttgart – ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Sezon 2022/2023 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Stuttgart (Niemcy)

Warto zapamiętać:
– Był to piąty mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń,
– w drużynie ze Stuttgartu wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Britt Bongaert

Liga Mistrzyń 2022/2023 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 23. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny grały punkt za punkt. Przy wyniku 3:3 autowa zagrywka przeciwniczek, a następnie skuteczny blok Roberty Ratzke i Kamili Witkowskiej dały Łodziankom dwa punkty przewagi. Gospodynie szybko odrobiły straty, ale przy stanie po 9 znów “odskakiwać” zaczęły Łódzkie Wiewióry. Udany atak Valentiny Diouf oraz blok duetu Górecka/Witkowska pozwoliły im mieć dwa punkty zaliczki (11:9). Przewagę tę ŁKS utrzymywał do stanu 18:16. Po udanych akcjach Timmerman i Rivers siatkarki ze Stuttgartu doprowadziły jednak do wyrównania i zaciętej końcówki. O wyniku seta zadecydowała gra na przewagi, z której zwycięsko wyszły miejscowe, a ostatni punkt skutecznym atakiem zdobyła Rivers (32:30).

Znakomicie drugą odsłonę rozpoczęły siatkarki ŁKS-u. Po atakach Alagierskiej-Szczepaniak i autowym zbiciu Kunzler odskoczyły na 3:0. Natomiast skuteczna gra w bloku pozwoliła powiększyć przewagę do czterech oczek (7:3). Miejscowe doprowadziły do remisu po 7, a gra przez chwilę toczyła się punkt za punkt. Blok Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak i punktowa zagrywka Roberty Ratzke powiększyły przewagę ŁKS-u do pięciu oczek (23:18). Chwilę potem zablokowana została Segura Palleres i EŁKaeSianki miały pierwszą piłkę setową. Partię asem serwisowym zakończyła Roberta Ratzke (25:18).

Początek trzeciej partii lepiej rozpoczęły Siatkarki z Stuttgartu 5:1, a wkrótce Ich przewaga wzrosła do sześciu punktów (8:2). Przerwę postanowił wtedy wykorzystać trener Alessandro Chiappini, ale po niej w ekipie ŁKS-u Commercecon zaszło nieporozumienie i kolejne oczko powędrowało na konto gospodyń. Siedmiopunktową przewagę utrzymywały one do stanu 11:4. Łodzianki z czasem zbliżyły się do rywalek (10:14), ale nie zdołały wybić ich z rytmu, więc gospodynie pewnie wygrały tego seta 25:15.

Blok na Rivers, autowy atak rywalek i udana kontra Valentiny Diouf dały Łodziankom prowadzenie 7:4. Szybko jednak Niemiecka ekipa doprowadziła do remisu, ale wyrównana walka nie trwała długo. Wkrótce bowiem znów trzy punkty więcej miały podopieczne trenera Chiappiniego (11:8). Zespoły grały od tej chwili punkt za punkt, a ŁKS kontrolował sytuację, utrzymując wypracowaną wcześniej przewagę. Przy wyniku 20:17 na ich korzyść kontra Valentiny Diouf i autowy atak Segury Palleres powiększyły prowadzenie Łódzkiego zespołu do pięciu oczek. As serwisowy włoskiej atakującej Łódzkich Wiewiór dał Im pierwszą piłkę setową. Akcję na miarę tie-breaka zakończyła skutecznym atakiem Aleksandra Gryka (25:19).

5. set.
Decydującą odsłonę lepiej rozpoczęła drużyna ze Stuttgartu (3:1), a blok na Valentinie Diouf powiększył jej prowadzenie. Szybko interweniował trener ŁKS-u, prosząc o czas. Po wznowieniu gry gospodynie wykorzystały kontrę i było już 5:1, a chwilę potem 8:2. Wtedy obraz gry uległ zmianie, Łodzianki zaczęły odrabiać straty, a po drugiej stronie siatki zaczęły mnożyć się błędy. Pozwoliło to ŁKS-owi zbliżyć się do rywalek na punkt (7:8), a następnie doprowadzić do remisu 11:11. O wyniku seta decydowała gra na przewagi. Ostatecznie lepsze okazały się gospodynie. Mecz asem serwisowym zakończyła Schoelzel (17:15).

MVP spotkania została wybrana Krystal Rivers z dorobkiem 31 punktów.