OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(18:25, 23:25, 20:25)

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

Rodzaj zawodów.
rozgrywki ligowe

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data wydarzenia.
2023-02-13

Miejsce wydarzenia.
Bydgoszcz

Opis.
Był to mecz piętnastej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Po asie Lewandowskiej było 2:0 dla Pałacu, ale ŁKS, dzięki skutecznej grze w ataku szybko wyszedł na prowadzenie 4:3. Piłkę sytuacyjną skończyła Anastasiia Hryshchuk i Wiewióry zyskały dwa punkty przewagi (6:4), a dotknięcie siatki po stronie Bydgoszczanek dało Łodziankom prowadzenie 13:10. EŁKaeSianki utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, po ataku Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak było 19:15. Wysokie prowadzenie drużyna z Łodzi utrzymała do końca, a piłkę setową dał Im blok Klaudii  Alagierskiej-Szczepaniak, a w kolejnej akcji atak skończyła Zuzanna Górecka i ŁKS wyszedł na prowadzenie w meczu 1:0.

2. set.
W drugim secie przy zagrywce Lany Scuki ŁKS odskoczył na 5:2. Gospodynie wyrównały na 7:7 po udanej akcji przy siatce Kingi Rożyńskiej. Wynik oscylował wokół remisu do momentu, gdy Wiewióry po ataku Kamili Witkowskiej odskoczyły na 14:12, ale znowu szybko przeciwniczki doprowadziły do kolejnego remisu (16:16). Dwie skuteczne akcje w wykonaniu Ter Brugge dały Bydgoszczankom prowadzenie 19:17 i o czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Gospodynie utrzymywały dwa „oczka” przewagi. Po akcji Kamili Witkowskiej na tablicy pojawił się remis 22:22. Piłkę setową dał Łodziankom autowy atak Ter Brugge, a przejście linii ataku przez Ewelinę Żurowską zakończyło drugą partię zwycięstwem EŁKaeSianek 25:23.

3. set. 
W trzeciej partii ŁKS w ustawieniu z dobrze serwującą Aleksandrą Gryką odskoczył na 6:2. Po ataku  Anastazji Hryshchuk Łódzkie Wiewióry miały przewagę 9:5. Później jednak Bydgoszczanki ruszyły do walki, zmniejszając swoje straty do dwóch „oczek” (9:11). Łodzianki kontrolowały jednak sytuację, a atak Aleksandry Gryki dał Im prowadzenie 13:9. Kolejna dobra seria zagrywek w wykonaniu środkowej ŁKS – Aleksandry Gryki dało prowadzenie Wiewiórom 17:11. Drużyna z Łodzi kilkupunktowe prowadzenie w secie utrzymała do końca, piłkę setową dał Im atak Lany Scuki, a ostatni punkt w meczu zdobyła Aleksandra Gryka.

MVP spotkania, została wybrana Roberta Ratzke, która przez cały mecz świetnie dogrywała piłki do swoich koleżanek z Drużyny.

Skład ŁKS:
– Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– Anastazja Hryshchuk,
– Zuzanna Górecka,
– Aleksandra Gryka,
– Roberta Ratzke,
– Lana Scuka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz  Julita Piasecka, Kamila Witkowska, Valentina Diouf i Angelika Gajer.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

Polsat Sport – skrót meczu


Źródło informacji.
tauronliga.pl, Wikipedia

Autor wpisu.
Pompon08

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this