OnlyBio Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-04-11

Bydgoszcz

Warto zapamiętać.
Było to drugie zwycięstwo w ćwierćfinale Mistrzostw Polski, dzięki czemu ŁKS awansował do półfinałów.

Był to drugi mecz ćwierćfinałowy fazy Play-off sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Od początku spotkania trwała wyrównana gra, punkt za punkt. Gdy na zagrywkę weszła Kamila Witkowska, ŁKS wyszedł na prowadzenie 9:5 i o czas poprosił trener Bydgoszczanek. Po przerwie sytuacja na tablicy wyników się odwróciła. Bardzo dobrze zagrywała Anna Lewandowska i przerwę wykorzystał trener Alessandro Chiappini. Po pojedynczym bloku Nowakowskiej na Aleksandrze Gryce rywalki odskoczyły na 13:11. Skuteczne ataki Annaclaire Ter Brugge dały jeszcze większe prowadzenie gospodyniom.  Gdy na zagrywkę weszła Valentina Diouf, ŁKS odrobił straty. Pojedynczy blok Aleksandry Gryki na Żurowskiej dał serię piłek setowych Wiewiórom (24:21). Gospodynie obroniły dwie z nich, ale kropkę nad i postawiła mocnym atakiem po skosie Lana Scuka.

Chociaż pierwsze akcje drugiej odsłony należały do gospodyń, po błędzie Bałdygi wynik szybko się wyrównał (3:3). Gdy zablokowana została Valentina Diouf, interweniował Łódzki szkoleniowiec (8:10). Liczne błędy przy siatce rywalek, pozwoliły wyjść Łódzkim Siatkarkom na prowadzenie 15:14 i o czas poprosił trener Tęcza. W dalszej fazie seta EŁKaeSianki grały konsekwentnie, wykorzystywały kolejne okazje do zdobywania punktów. As Roberty Ratzke powiększył dystans, a po podwójnym bloku na Nowakowskiej ŁKS miał kolejne szanse na zakończenie seta (24:18). Ataki Kingi Różyńskiej przedłużyły jeszcze grę, ale mocny atak Valentiny Diouf zamknął seta.

Otwarcie trzeciej odsłony grane było punkt za punkt. Dopiero skuteczne zagrania Zuzanny Góreckiej i blok na Różyńskiej wyprowadziły ŁKS na prowadzenie 12:9. Gdy w kolejnej wymianie w aut piłkę posłała Koleta Łyszkiewicz, o czas poprosił trener Tęcza. Wiewióry grały konsekwentnie, zaś po stronie bydgoszczanek mnożyły się błędy (16:12). Mimo wyraźnej przewagi ŁKS nie tracił koncentracji, po atakach Valentiny Diouf i Zuzanny Góreckiej było już 19:13 i kolejny czas wykorzystał Bydgoski szkoleniowiec. Seria przy zagrywkach Lany Scuki trwała, a podwójny blok na Żurowskiej zamknął set wynikiem 25:13 dla ŁKS.

MVP spotkania, została wybrana Lana Scuka, która zdobyła 16 punktów.