Bydgoszcz

Warto zapamiętać.
W drużynie z Bydgoszczy, zagrała wychowanka ŁKS Łódź – Magdalena Saad.

Opis.
Był to zaległy mecz szesnastej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 69. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 17. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Na początku pierwszego seta, łodzianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie 10:7. Następna część partii była bardzo wyrównana, obie drużyny zdobywały punkt za punkt, do stanu 20:20. Gdy na zagrywkę weszła Mariana Cassemiro, Pałac wyszedł na prowadzenie 24:20, a ostatni punkt zdobyła skutecznym atakiem Leticia Hage.

2. set.
Początek drugiej partii był wyrównany, obie drużyny seriami zdobywały punkty do stanu 11:11. Następnie na prowadzenie wyszły gospodynie 17:13 i wtedy o przerwę poprosił szkoleniowiec z Łodzi, a Wiewióry zaczęły odrabiać straty (23:23). Ostatnie dwa punkty zdobyły skutecznymi atakami Valentina Diouf i Kamila Witkowska.

3. set.
Trzecią partię lepiej zaczęły siatkarki z Łodzi, wychodząc na prowadzenie 19:13. Wysokie prowadzenie łodzianki utrzymały do końca. Przy stanie 24:18 na parkiet za Veronicę Jones-Perry weszła Pietra Jukoski, która zakończyła seta asem serwisowym.

4. set.
Łódzkie Wiewióry od początku wyszły na wysokie prowadzenie 7:2. Przy stanie 11:7 na zagrywkę weszła Martyna Grajber i zagrywała do stanu 18:7. Wysokie prowadzenie Wiewióry utrzymały do końca, a ostatni punkt zdobyła skutecznym blokiem Kamila Witkowska.

MVP spotkania, została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 18 punktów.