E.LECLERC MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-04-17

Radom

Był to trzeci mecz fazy play-off w walce o 3 miejsce Tauron Ligi.

Łodzianki od początku miały dwu-trzypunktowe prowadzenie do stanu 15:18. Ostatni punkt dający zwycięstwo w pierwszym secie, zdobyła Klaudia Alagierska pojedynczym blokiem.

Radomianki utrzymywały trzy-czteropunkową przewagę, doprowadzając do wyrównania w meczu.

Siatkarki ŁKS zaczęły z mocną przewagą do stanu 7:0. Radomianki próbowały nadrobić straty, ale to łodzianki miały cztero-pięciopunktową przewagę przez całą partię i to one doprowadziły do wygrania trzeciego seta.

Obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 14:14. Dzięki zmianie w drużynie z Radomia (A. Bjelica – R. Biała), rywalki zyskały dwu-trzypunktową przewagę, którą utrzymały do końca czwartego seta.

5. set.
Łodzianki zaczęły tie-breka wysokim prowadzeniem 7:2. Radomianki próbowały odrabiać straty, ale to Wiewióry doprowadziły do zwycięstwa w piątym i ostatnim secie.

MVP meczu została wybrana Katarzyna Zaroślińska–Król z dorobkiem 21 punktów.