Radomszczańskie MTB

Radomsko 2020

Rodzaj zawodów.
zawody / turniej

Sekcja.
Łódź Kocha Sport

Data wydarzenia.
2020-03-08

Miejsce wydarzenia.
Radomsko

Opis.
Radomszczańskie MTB to rywalizacja na 11 kilometrowej trasie, w formie indywidualnej jazdy na czas. Full-gaz od samego startu, bo każda sekunda jest na wagę złota. Mimo wcześniejszych dobrych prognoz pogodowych, na miejscu zrobiło się zimno i wilgotno, co tylko mogło utrudnić rywalizację.
Całe szczęście nasi zawodnicy przed samym startem wybrali się na szybki rekonesans trasy. Składała się ona głównie z długich pofałdowanych prostych odcinków. Nie da się ukryć, że wśród naszych zawodników pojawił się lekki stres, również u najbardziej doświadczonego Bartłomieja. Jednak gdy wszyscy usłyszeli od odliczającego sędziego „START”, ruszyli ile sił w nogach i liczyło się tylko jak najszybsze pokonanie trasy.

Bardzo mocny start w wykonaniu Bartka pozwolił mu wyprzedzić kilku zawodników startujących przed nim (zawodnicy startowali w odstępie jednej minuty), co tylko dodatkowo motywowało go by podkręcić tempo i zameldować się na mecie.

Kilka minut za Bartkiem na mecie pojawił się Paweł, a zaraz za nim Marta. Po chwili oczekiwania organizatorzy ogłosili zwycięzców, którymi zostali Marta oraz Bartłomiej! Marta znokautowała rywalki swoją piekielnie dobrą jazdą (jednocześnie wygrywając z Mistrzynią MTB okręgu Radomszczańskiego!) – komplementował Bartek, który jako jedyny złamał barierę 20 min!

Niedosytu nie ukrywał Paweł, który jak sam wspomniał, gdyby nie przespał zimy, mógłby również znaleźć się na podium. Radość z sukcesów Marty i Bartka była tak ogromna, że smutek i żal z własnego niepowodzenia odszedł w niepamięć, zwłaszcza po karnej serii pompek, narzuconej przez Agnieszkę, która niestety zaniemogła i nie wzięła udziału w zawodach.

Warto również dodać, iż w tym samym czasie Dominik rywalizował na trasie I Radomszczański Półmaraton 2020, który jak sam wspomniał potraktował treningowo jako dłuższe wybieganie.
Klasyfikacja Generalna Kobiet:
 1. Marta  25:03 / prędkość średnia: 27,54 km/h
Klasyfikacja Generalna Mężczyzn:
 1. Bartłomiej  19:50 / prędkość średnia: 34,79 km/h
 6. Paweł  22:36 / prędkość średnia: 30,53 km/h
Półmaraton Radomszczański:
 97. Dominik  02:02:00

Źródło informacji.
https://www.facebook.com/LodzKochaSport/

Autor wpisu.
Adam Filipiak

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this